"Захлинулося, навіть не розпочавшись": експерт про провал наступу окупантів на Луганщині
Основні ознаки провалу наступ російських окупантів з Луганського плацдарму набувають цілком осяжні контури.
"Ще місяць тому я говорив, що при наявності серйозного ресурсу для наступу, повноцінно наступати РОВ не зможуть і будуть лише імітувати цей процес. Наприклад, в районі Кремінної сконцентрований ресурс підрозділів 331-го і 217-го ПДП 98-ї ВДД, 104, 234 і 237 ДШП, 217 і 331 ПДП і резервної 31-ї ОДШБр", - написав військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, пише УНІАН, інформує UAINFO.org.
За його твердженням, на Луганському плацдармі у російських окупантів відзначається ряд проблем.
Читайте також: В ISW пояснили, навіщо Путін зробив заяву про призупинення участі Росії у ДСНО
"Критичний некомплект по техніці, особливо найгостріший дефіцит по танках, що перевищує 50-60%, нестача ББМ, в середньому 40% некомплект, відсутність пропорційного розподілу БК для артилерії. Повноцінно сформувалася ця ударна група до початку лютого і, власне, ось уже як місяць, а рішучого і напористого наступу в напрямку Лиману так і не відбулося. У той же самий час окупанти, після низки провальних спроб висуватися до Лиману, вирішили перейти в оборону", - написав експерт.
Коваленко заявив, що "здувається напруженість і в локації Сватового".
"Похід на Куп'янськ скасовується? Лівий берег Оскола залишається недосяжним для РОВ? Саме так і це було очевидно. Російські війська, в даний час, навіть маючи якийсь доступний для огляду ресурс, не здатні на більше ніж локального рівня штурмові дії. На сьогоднішній день для РОВ тільки залишається єдиним місцем, де вони можуть дуже повільно, з паузами, але просуватися. Але навіть це просування, станом на сьогодні, обмежується вузьким напрямком на північній локації. А що з рештою фронту?" - додав він.
Експерт заявив, що по суті, наступ на Луганшині у окупантів захлинувся, навіть не розпочавшись.
"Але насторожує те, що ресурс, зібраний по лінії Сватове-Кремінна, не вичерпав себе і до кінця не знекровлений. Тому й парадокс ситуації, адже в наступі ресурс нівелювати простіше", - вважає Коваленко.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки