MENU

Андрусів: Навіть відбиті путіністи вже не знають, як виглядає російська перемога. Думаю і Путін теж

885 0

Я не прихильник теорій Лева Гумільова про розвиток етносів, але от в РФ просто обожнюють його підходи. Тож я вирішив подивитись, що каже нам його теорія про нас і про росіян у цій війні.

В основі його теорії стоїть поняття пасіонарності – певної енергії, яка породжує жертовність заради вищих цілей. Пасіонарність виникає в результаті певного "поштовху", яким, як правило, служить перемога у певній війні. Після цього наступає інкубаційний період, коли успіхи кодуються в національні міфи, а за цим починається підйом – різкий ріст пасіонарності в етносу. Потім відбувається перегрів, коли могутність етносу дуже розширюється, тоді настає "надлом" – падіння пасіонарності, внутрішні конфлікти. Після цього йде інерційна фаза, яка передбачає стабільність пасіонарності, тоді меморіальна – етнос зосереджується на збереженні пам'яті про себе, і гомеостаз – фактично розчинення і самоусуненні етносу, пише у своєму блозі кандидат політичних наук, член Наглядової ради UIF Віктор Андрусів, інформує UAINFO.org.

Якщо дотримуватись цієї його теорії, то через війну з росіянами ми отримали колосальний поштовх пасіонарності. Енергія жертовності зараз у нашому етносі просто зашкалює. Це виражається у всьому. Від воїнів, які тримають кожний квадратний метр землі ціною життя, бізнесмена, який шукає останню копійку, щоб підтримати фронт, і до нашої естради, яка повністю зафарбувалась в синьо-жовтий, волонтерить і максимально підтримує дух народу.

В цей час у росіян відбувається надлом. Пасіонарність впала тотально. Всі ці ідеології, які поширював Володимир Путін, всі ці слави Радянському Союзу і перемозі в Другій світовій не дають більше нічого. Жодних переможих настроїв у суспільстві. Практично немає добровольців будувати "великую Расєю", олігархи і бізнес живуть в страху, що їх розкуркулять. Креативний клас втікає до інших країн. Естрада розсипалась і продукує убогий продукт на підтримку влади.

Якщо в Україні ми всі віримо в наше світле майбутнє, то в Росії навіть не зрозуміло, яким буде це майбутнє. Ілюзій повного захоплення нашої країни не мають навіть самі відбиті путіністи. Жити під Китаєм якось теж не дуже радісно. І якою буде російська перемога – вже не знає ніхто. Думаю, і Путін теж.

Тому, якщо вірити Гумільову, а росіяни дуже йому вірять, то сучасна війна вирішує майбутнє наших етносів на сотні років вперед. І українці будуть рости і розвиватись, а росіяни – стагнувати і розсипатись.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Віктор АНДРУСІВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини