MENU

Замінити SWIFT на факс та паперові листи: ЄС дав рекомендацію російським банкам

883 0

Замінити SWIFT на факс та паперові листи: ЄС дав рекомендацію російським банкам

Деякі російські банки, незважаючи на відсутність окремих рішень щодо їх відключення від SWIFT, втратили можливість користуватися цією системою обміну інформацією через санкції ЄС. На цьому тлі Європейський Союз рекомендував усім банкам із Росії вести операції з іноземними партнерами за допомогою факсу та паперових листів.

Про це повідомив голова Комітету з фінансів, податкової та митної політики ВР Данило Гетманцев, інформує UAINFO.org.

Він нагадав, що в рамках запровадження санкцій Європейського Союзу було вжито обмежувальні заходи щодо 9 банків, які були відключені від системи SWIFT. Це Сбербанк, ВТБ, "Откритіє", Новікомбанк, Промсвязьбанк, "Росія", Совкомбанк, держкорпорації ВЕБ.РФ та МКБ.

Читайте також: Міністерства США зробили спільну заяву до бізнесу через підтримку РФ

Крім того, система SWIFT окремо у свій блок-список ще й непідсанкційний Россєльхозбанк. Через нього здійснюються торгові операції із російським продовольством.

"Санкції нещодавно були введені проти Тінькофф Банку, Росбанку, Альфа-банку, ВБРР та Далекосхідного банку. Ці кредитні організації не були відключені від SWIFT окремим рішенням, але блокуючий характер санкцій, що забороняє контрагентам в ЄС співпрацювати з ними, не дозволяє ним користуватися системою", – пояснив Гетманцев.

За його словами, Росія запросила у ЄС роз'яснення, як її непідсанкційним банкам вести операції з європейськими партнерами.

Читайте також: Росія в обхід санкцій купує необхідну для війни електроніку, – Bloomberg

"Євросоюз подумав і дав відповідь – ваші непідсанкційні банки можуть використовувати "неспеціалізовані служби обміну фінансовими повідомленнями – паперові листи, факс і тому подібні засоби". Враховуючи, що у Росії проблеми з офісним папером почалися ще до війни, а санкції тільки поглибили їх масштаб, а усі факси, скоріш за все, вже розкурочені заради мікросхем – російські банки по суті відправили услід за воєнним кораблем. Можна, правда, скрєпне рішення запропонувати – кур’єр на ведмеді з берестяною грамотою", – написав Гетманцев.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини