MENU

В Україні значно зріс рівень безробіття, а доходи людей впали: чого очікувати у 2023 році

638 0

В Україні значно зросло безробіття, а доходи людей впали: чого очікувати у 2023 році

У 2022 році рівень безробіття в Україні виріс із 9,8% до 25,8%. Це стало результатом руйнування підприємств та зниження економічної активності бізнесу в умовах високих ризиків та вимушеної міграції мільйонів українців.

При цьому 2023-го безробіття в Україні залишатиметься високим. Водночас урізання зарплат частиною бізнесу та висока інфляція призвели до падіння реальних доходів українців. Про це повідомили в НБУ, інформує UAINFO.org.

Там зазначили: попри активні воєнні дії, наприкінці 2022 року ринок праці почав відновлюватися, проте цей процес загальмували масштабні атаки РФ на енергетичну інфраструктуру України.

Безробіття залишатиметься високим

Однак, зазначили в регуляторі, 2023 року безробіття в Україні залишатиметься високим. До того ж кількість претендентів перевищуватиме кількість вакансій.

Читайте також: Роботодавцям доведеться підвищувати зарплати українцям: хто може розраховувати

Втім, наголошується, "бізнес намагатиметься утримувати наявний штат працівників". Робитимуть це, за прогнозами, за допомогою підвищення зарплат.

Коли рівень безробіття почне скорочуватися

За прогнозами Нацбанку, ситуація на ринку праці покращиться, коли почнуть діяти два фактори. Ними є:

  • зниження ризиків безпеки;
  • пожвавлення економіки.

 

"Відновлення України вимагатиме залучення більшої кількості працівників. Отже, НБУ очікує, що з 2024 року рівень безробіття почне скорочуватися, а зростання реальних доходів українців прискориться", – зазначили в регуляторі.

Читайте також: Українцям доведеться змінювати професію: чого чекати від ринку праці в 2023 році

Крім того, наголосили там, доходи населення також збільшуватимуться завдяки збереженню високого рівня бюджетної підтримки, зокрема соціальних витрат. "Щоправда, наслідки війни все ще гостро відчуватимуться на ринку праці, зокрема через посилення кваліфікаційних та регіональних диспропорцій", – визнали в НБУ.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини