У Росії не вистачає грошей на зарплати бюджетникам: борг зріс на 1400%
У Росії через бюджетну кризу масово не виплачують зарплати бюджетникам. Заборгованість у лютому 2023 року підскочила на 1400%.
Про це пише видання The Moscow Times з посиланням на доповідь Росстату "Про соціально-економічний стан країни". Станом на 1 березня сукупний обсяг зарплатних боргів перед бюджетниками досяг 152 млн рублів (2 млн доларів), хоча ще в січні це було 10 млн, а на кінець грудня заборгованість була нульовою, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Кількість працівників, яким затримують виплати, досягла 18,9 тисячі і за один місяць зросла більш ніж удвічі. Торік розмір боргів із зарплати перед бюджетниками коливався в межах 1-15 млн рублів. Таким чином, навіть у порівнянні з найгіршими показниками першого року війни заборгованість підскочила у 10 разів.
Читайте також: На Росію чекає економічна руйнація, – глава МВФ
З проблемами масово зіткнулися вчителі, випливає з даних Росстату. Борги перед освітянами за лютий зросли в 12 разів - до 162 млн рублів. З цієї суми 146 млн рублів заборгували бюджети регіонів, 4 млн - місцеві бюджети та 2 млн - федеральна скарбниця.
Заборгованість із зарплати перед лікарями зросла на суттєві 37% за місяць, хоча її сукупний розмір поки що мізерний – лише 0,6 млн рублів.
Минулий рік 50 із 85 суб'єктів РФ закрили з "дірками" в бюджетах на загальну суму 446,8 млрд рублів (5,91 млрд доларів). При цьому 14 регіонів провалили план збору податків, а в 12 — зіткнулися з падінням доходів. Це насамперед ті суб'єкти, провідні компанії-платники податків потрапили під західні санкції (Липецька, Челябінська, Мурманська області, Красноярський край та інші), зазначає Інститут комплексних стратегічних досліджень (ІКСІ).
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки