MENU

Вчені виявили жертву найдавнішого вбивства в історії Європи: це сталося десятки тисяч років тому

1085 0

Вчені виявили жертву найдавнішого вбивства в історії Європи: це сталося десятки тисяч років тому

У Французькій печері, де 1868 року було знайдено скельну стоянку кроманьйонців, які, як вважають, жили між 31 000 і 33 000 років тому, ймовірно виявлено жертву першого в історії континенту вбивства. Представника виду Homo sapiens було вбито за допомогою важкого й тупого предмету – ймовірно, кам'яної сокири.

Про це йдеться у дослідженні опублікованому в Journal of Human Evolution. В печері були знайдені рештки восьми особин Homo sapiens, які жили в середині верхнього палеоліту. Вони є найдавнішими свідченнями існування людини сучасного типу, коли-небудь знайденими в Європі.

Вчені, які проводили нове дослідження одного зі знайдених черепів, виявили на ньому сліди удару тупим предметом, а також встановили моторошну деталь: вбитий міг помирати впродовж цілого місяця.

Раніше вчені уже досліджували цей череп, але так і не змогли дійти згоди, чи його було пошкоджено прижиттєво чи уже після смерті.

Проблема із черепом, який зараз зберігається в Національному музеї природничої історії в Парижі, в тому, що він був частково склеєний вздовж ліній розлому. Це ускладнює аналіз природи походження  тріщин. Щоб подолати цю проблему, автори нового дослідження використали комп'ютерну томографію (КТ) з високою роздільною здатністю для реконструкції 3D-моделі черепа.

Під час процедури вони помітили, що відкриті поверхні в місці перелому "є гладкими і хвилеподібними, як ті, що асоціюються з передсмертним переломом".

Читайте також: "Золотий вік" Китаю. Дослідники виявили поховання та скарби могутньої династії Тан

Згодом дослідники порівняли пошкодження на черепі із слідами черепно-мозкових травм у більш "сучасних" людей, яких лікували в еру до антибіотиків.  Це дозволило їм виявити, що пористе волокнисте кісткове утворення дуже нагадувало те, що спостерігалося у жертв черепно-мозкових травм під час Громадянської війни в США.

У випадку таких травм солдати зазвичай виживали протягом короткого періоду, перш ніж захворіти на менінгіт, до якого призводила посттравматична бактеріальна інфекція, що спричиняла набряк під мозковими оболонками.

"Смерть, якій передували марення і коматозний стан, іноді з судомами, наставала через місяць або кілька тижнів після первинної травми", – розповіли автори дослідження.

Вони вважають, що у ситуації із загиблим кроманьйонцем, все могло бути так само.

Читайте також: Винайшли одну з перших судових систем: якою була загадкова цивілізація Нок

Теорію про довготривалу смерть підтверджує і той факт, що на черепі помітні сліди часткового загоєння.

Аналізуючи точку на голові, в яку було нанесено удар, вчені також зробили висновок, що мова не може йти про випадкову травму і, швидше за все, мав місце насильницький напад.

"Дефект має вигляд проникаючої травми внаслідок удару предметом з тупим краєм, а не гострим, як у металевих інструментів та зброї. Іншими словами, це більше схоже на слід від рубання, ніж на розсічення", – пояснили дослідники.

Вони додали, що "можна запідозрити кам'яну сокиру".

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини