УПЦ МП має покинути усі приміщення Києво-Печерської лаври: "філія" РПЦ виселятися та віддавати "збережений монахами" спадок не хоче
29 березня з Українською православною церквою (МП) розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Однак у єпархії проти такого рішення Мінкульту. Митрополит Климент заявив, що відомство не має юридичних підстав для виселення.
Про це повідомляє "Суспільне", інформує UAINFO.org.
Зазначається, що у Мінкульті підтвердили про направлення релігійній організації листа-попередження від керівництва Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". Але в УПЦ МП у документі не вбачають юридичної сили.
Зокрема, у документі згадується, що договір про безоплатне користування будинками Лаври та іншим державним майном було укладено між заповідником та Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (Чоловічий монастир) у липні 2013 року. Однією з підстав його розірвання названо висновки міжвідомчої робочої групи, створеної постановою Кабміну в грудні 2022 року, яка виявила "порушення Монастирем умов договору про використання державного майна".
Монастирю необхідно звільнити будівлі, що знаходяться на балансі заповідника. Зокрема, "Нижню Лавру".
У тексті йдеться про створення комісії, яка займатиметься процесом прийому передачі держмайна, яке використовувалось УПЦ МП на території заповідника Києво-Печерська лавра.
Читайте також: Обмін 16 лютого: За сотню своїх військових Україна віддала одного "священнослужителя" УПЦ МП
Водночас речник УПЦ МП Климент заявив, що попередження від керівника Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" навряд чи можна назвати юридичним документом і назвав це "ультиматумом".
"У цій заяві немає жодного пояснення, на підставі чого Міністерство культури, точніше, заповідник "Києво-Печерська лавра" вимагає виселитися з монастиря людям, ченцям, які там живуть приблизно три десятки років", – сказав він, додавши, що заповідник не спирається ні на які законодавчі акти, а посилається на висновки комісії.
"Що таке "порушення умови договору"? Нам про це нічого не повідомляли. Ми не бачили жодних перевірок, жодних результатів роботи комісії. Ми у роботі цих комісій не брали участі, не підписували жодних актів", – заявив Климент.
За його словами, УПЦ МП "немає жодних юридичних підстав передавати Києво-Печерську Лавру комусь".
"Незрозуміло, на основі чого ми повинні передавати ті матеріальні цінності й той культурний спадок, який було відроджено і збережено монахами. На якій підставі передавати це людям, які до нього не мають ніякого стосунку?" - заявив Климент у коментарі підсанкційному виданню "Страна".
Читайте також: Епіфаній розповів, скільки парафій покинули Московський патріархат після створення ПЦУ
В УПЦ МП також звинуватили адміністрацію заповідника, що та, мовляв, "тільки руйнувала усі попередні роки й тепер хоче відібрати його (спадок – ред.) у нас".
Своєю чергою у Міністерстві культури підтвердили, що договір про користування УПЦ МП Києво-Печерською Лаврою розривається з 29 березня 2023 року.
"Це стосується всіх приміщень, що орендуються УПЦ у Лаврі", – написав у Facebook міністр Олександр Ткаченко.
Підставою припинення дії договору оренди він назвав зафіксовані порушення умов користування державним майном.
Ткаченко додав, що з 11 березня працюватимуть робочі групи, утворені заповідником для інвентаризації майна та обстеження технічного стану будівель та споруд Лаври.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки