За його словами, в Росії досі є радянські склади, на яких зберігають сотні тисяч тонн боєприпасів. Але перевірок, щоб визначити, в якому вони стані, ніхто не проводив.
"Однак вони статистично виявляються придатними, наприклад, їх можуть відправити у війська і там уже війська розбираються хто як може. Звісно, що це знижує ефективність виконання завдань підрозділами", – каже експерт.
Аналогічна ситуація склалася і зі стволами, яких Росія зараз не може випускати так інтенсивно, як Радянський Союз.
"Потенційно дефіцит в Росії може розвинутися на будь-якому напрямку: ракетному, ствольному, артилерійському, з боєприпасами тощо", – припускає Самусь.
Зі слів експерта, війна зараз перебуває у критичній точці. ЗСУ готуються до контрнаступу, а отже в Росія не має часу розгортати воєнну економіку, переходити на потужності СРСР. Росіяни можуть дістати зі складів те, що вони використовуватимуть найближчих півроку. За цей час контрнаступ ЗСУ покаже, як далі розвиватимуться події.
Хайп та привертання уваги. Як реагувати на статті західних ЗМІ про майбутній контрнаступ України – пояснює політолог
Ігор Рейтерович, політолог, в ефірі Radio NV розповів, як варто реагувати на велику кількість публікацій у західних медіа, пов’язаних з планами України щодо весняного контрнаступу ЗСУ, інформує UAINFO.org .
"Я думаю, що в першу чергу проблема в нерозумінні того, що відбувається, оскільки поява час від часу статей, які ссилаються навіть не на анонімні джерела, а часто лише на одне. <...> Це як історія пов’язана з написанням статей про можливу участь України у підриві "Північного потоку-2" і багато інших подібних речей, де посилання було на якесь одне джерело. Тобто тут з точки зору стандартів журналістики вже як мінімум є питання, але теми безумовно хайпові та увагу привертають", – розповів політолог.
За словами експерта, варто враховувати, що на Заході існує чимало різних думок експертів, частину наративів яких може використовувати та ж сама Росія.
"Мені здається, що ми повинні до таких речей достатньо спокійно ставитися, тому що не слід забувати, що взагалі на Заході і конкретно у Сполучених Штатах дуже сильною і впливовою є експертна думка. Але тут і криється проблема: ці експерти різні, вони мають різні в тому числі політичні, геополітичні симпатії/антипатії. І при цьому через ЗМІ вони достатньо часто публікують якісь свої сценарії, своє бачення розвитку тих, чи інших подій", — додав Рейтерович.
"Тому ми можемо отримати в один тиждень у різних виданнях оптимістичний матеріал стосовно майбутнього України і перемоги над Росією, більш-менш реалістичний матеріал і матеріал дуже негативний, от з чим, в принципі, зараз ми і маємо справу", — підсумував він.
Ключові сенатори-республіканці розкритикували губернатора Десантіса за слова про Україну
Кілька ключових сенаторів-республіканців критично відреагували на коментарі губернатора Флориди Рона Десантіса про те, що підтримка України не є "життєво важливим" національним інтересом для США.
Як пише CNN , колеги Десантіса за партією висловлюють незгоду як з ідеєю про те, що допомога Україні не є надважливою для США, так і формулювання, які він використовує для опису загарбницької війни, яку веде Росія, передає УНІАН , інформує UAINFO.org .
Зокрема, сенатор від Південної Кароліни Ліндсі Грем, коментуючи слова губернатора, зазначив: "Сказати, що це не має значення, означає сказати, що воєнні злочини не мають значення". Він наголосив, що агресія Росії "виходить за межі України".
Представник республіканців у Сенаті Джон Тьюн сказав, що він не згоден з Десантісом, "але серед членів партії існує різноманіття думок".
"Він не один у цьому. Імовірно, у 24 році на нашому боці будуть інші кандидати, які, можливо, поділять таку точку зору, і, звичайно, її дотримуються республіканці по всій країні. Я б стверджував, і я думаю, що більшість людей у цій країні усвідомлюють, наскільки важливо, щоб Україна дала відсіч Росії та припинила цю агресію, і вони були суверенною країною", – каже Тьюн.
Протидія НАТО та особливий статус Придністров'я. ЗМІ оприлюднили стратегію Кремля щодо Молдови
Кремль розробив стратегічний план із перетворення Молдови на свій сателіт. У ньому йдеться про мету РФ відвернути Молдову від Заходу та сприяння проросійським тенденціям.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Tagesschau , RISE та Центр "Досьє ", інформує UAINFO.org .
Журналісти низки видань отримали стратегічний документ, який адміністрація президента Росії розробила влітку 2021 року - "Стратегічні цілі РФ у Республіці Молдова". У ньому йдеться про те, як сприяти проросійським тенденціям Молдови і водночас не допустити повороту країни на Захід.
У дослідженні брали участь Yahoo News, Delfi Estonia, Kyiv Independent, Expressen, Frontstory.pl, VSQuare, Білоруський центр розслідувань, Центр Досьє, Rise, Süddeutsche Zeitung, NDR та WDR.
На п'яти сторінках стратегічного плану підсумовуються політичні, військові, безпекові, торговельні, економічні та соціальні цілі Росії в Молдові. Документ походить від тих самих експертів, які нібито розробили стратегію анексії Білорусі .
У стратегії визначено 2030 рік як "крайній термін" взяття під політичний контроль Молдови. Країна в документі розглядається як важлива арена для протистояння із Заходом. Ключовою метою Росії на найближчі десять років є "протидія спробам зовнішніх акторів втручатися у внутрішні справи республіки", як НАТО.
Голобуцький: Кремль, схоже, готується подати поразку як перемогу і росіяни це проковтнуть
Ви будете сміятись, але кремлівський пул тепер впевнено заявляє, що Україну вони вже перемогли за два-три дні!
Про це на власній сторінці у Facebook пише політолог Олексій Голобуцький, інформує UAINFO.org .
Директорка "Раша Тудей" Маргарита Симоньян розповідає про це в Соловйова: "Украину мы как таковую победили в первые два-три дня, когда взяли Гостомель, когда совершенно обезоружили, по сути, Украину, уничтожив основные ее военные силы. А потом началась война с НАТО, и не только с НАТО. Сейчас идет война с НАТО на территории Украины".
Оригінальний виверт ситуації. Але цілком в дусі Кремля. Україну вони перемогли давно і легко. А сотні тисяч чмобіків вже понад рік утилізується по 300-1000 щодня - так це вже НАТО, а не Україна.
Але рішення доволі ефективне. Воно робить війну з Україною і "цілі СВО" неактуальними і нецікавими нікому, бо це було давно і неправда. Отже, і виправдовуватись за провал не треба. Бо там все було успішно і моментально, як і обіцяли, а "ето друґоє".
"Або це хитрий план, або ми в повному лайні": окупант занив про "снарядний голод"
Російський окупант з позивним "Тринадцятий" публічно заявив про "катастрофічний снарядний голод".
Як повідомив у Telegram-каналі бойовик, проблема із цим не тільки у "Вагнера", але й у підрозділах регулярної армії РФ, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН .
"Щодо боєприпасів - це бл*дь катастрофа. Проблеми не лише у "вагнерів". В інших підрозділів теж біда. Скребти "по засіках" доводиться мало не поштучно боєприпаси 100-мм на БМД-4 та БМП-3. Велика проблема з ВОГами (17/25мм) та мінами (82/120 мм)", - занив окупант.
За його даними, днями в окупованому Криму на одну дивізію дали один КамАЗ, "і той із непотрібною х*йнею".
"Або це реально економія боєприпасів через якийсь "хитрий план", або ми в повному лайні", - підсумував він.
"Чорний тюльпан" знаходить спалені тіла російських солдатів, Кремль так приховує втрати – The Guardian
Українська пошукова група "Чорний тюльпан" знаходить тіла ліквідованих на війні в нашій країні російських солдатів. З лютого 2022 року вони знайшли тіла 311 путінських військових на деокупованих територіях України.
Глава групи "Чорний тюльпан" Олексій Юков розповідає, що деякі тіла російських військових спалюють самі окупанти, щоб приховати втрати. Його розповідь публікує видання The Guardian , передає УНІАН , інформує UAINFO.org .
"Ми знайшли п'ятьох російських військових в Лиманському районі, трупи яких були спалені", — сказав Юков. Він зазначив, що в деяких випадках тіла російських солдатів спалювали місцеві жителі через нестерпний запах.
"Є ті (російські військові, - УНІАН.), хто намагається приховати свої втрати, щоб не тягнути із собою тіла", — каже керівник "Чорного тюльпана".
Окупанти позбавляються тіл тисяч ліквідованих російських солдатів, а Кремль реєструє їх як "зниклих безвісти".
Загибель групи Дятлова: таємничі "вогняні кулі" можуть бути розгадкою трагедії
Туристична група Ігоря Дятлова, яка загинула 2 лютого 1959 року могла стати випадковою жертвою невдалого запуску радянської балістичної ракети середньої дальності Р-12. Цю версію, зокрема, можуть підтверджувати й заяви свідків, які говорили слідчим про літаючі "вогняні кулі", що були помічені в регіоні приблизно у ті дні, коли загинули дятлівці.
Таку версію нещодавно висловили дослідник трагедії Вадим Скібінський, а також учасник пошукової операції 1959 року Владислав Карелін. Вони вважають, що слідство у справі про загибель туристів необхідно відновити, аби встановити справжню причину трагедії, передає Обозреватель , інформує UAINFO.org .
Карелін вважає, що офіційна версія, яку було оприлюднено в 2019 році, про те, що туристи загинули через сходження лавини – виглядає некомпетентною. Він пам'ятає, що в районі пошуків "стирчало каміння", а снігу було просто недостатньо для того, аби зійшла лавина.
Він також згадує, що очевидці розповідали, що бачили у небі "вогняні кулі", які могли бути "причетними" до загибелі туристів.
"Якийсь непізнаний об'єкт летів з півдня на північ, а потім змінив напрямок і полетів зі сходу на захід. Змінити траєкторію руху міг тільки якийсь крилатий непізнаний об'єкт", – йдеться у звіті Кареліна.
Зі свого боку Скібінський припустив, що "вогняні кулі" – це ніщо інше, як вихлопні гази запущеної ракети. Він зауважує, що відомо про те, що в лютому 1959 року "совєти" активно проводили ракетні випробування.
Ще одне підтвердження – розталий сніг у таборі дятлівців: учасники пошукової операції розповідали, що сніг був всюди і лише навколо табору він підозріло розтанув. Це, на думку Скібінського, може свідчити про те, що танення снігу відбулося не внаслідок погодних умов, а з інших причин.
Ексдружина Меладзе, яка звеличує РФ, поскаржилася, що її 84-річний батько залишається в зоні бойових дій
Колишня дружина співака Валерія Меладзе, телеведуча родом з України Ірина Меладзе, яка звеличує Росію і навіть працює на пропагандистському федеральному каналі "Спас" Московського патріархату, розповіла, що її батько залишається в зоні бойових дій. Уродженка Зеленодольська Дніпропетровської області написала цинічний текст про те, як "навчається жити, поки довкола гинуть люди".
Ірина не уточнила, в якому саме населеному пункті України знаходиться її батько. Проте зазначила, що чоловік потребує догляду та залишився практично один. Про це путіністка написала на особистій сторінці в Instagram , передає Обозреватель , інформує UAINFO.org .
"Загальний біль від того, що відбувається, не відпускає ні на хвилину, тим більше, що мій 84-річний батько, який потребує догляду, залишився в зоні бойових дій практично один. Додалися особисті проблеми... Багато було сліз і нестерпності того, що відбувається, але в якийсь момент я зрозуміла, ще трохи і "попливу". Але життя продовжується, і незважаючи ні на що потрібно було не випасти з нього, а адаптуватися правильно", – написала телеведуча.
Український захисник Денис Квебек в інтерв'ю Єфросиніній пояснив, чому не можна хизуватись вечірками в Instagram під час війни
Доброволець, військовий із міжнародним досвідом, 27-річний Денис Квебек пояснив, чому не можна хвалитися вечірками в Instagram під час війни.
Він дав інтерв'ю українській ведучій Маші Єфросиніній, в якому вона вирішила дізнатися у «пенсіонера» Збройних сил України, чому у свої 18 років він пішов добровольцем в АТО, а потім поїхав до Афганістану, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua .
Квебек зізнався, що військова справа затягує, і додав, що вже не бачить свого життя поза війною.
«Війна затягує. Ти повністю віддаєшся цьому та живеш цим. Ти все одно назавжди залишаєшся частиною війни. Мені, людині, яка у 18 років пішла на війну усвідомлено, і взяти ще два роки до того, скільки я вчився страйкболу та всій цій тактиці, і вже тоді жив цим ритмом… На сьогодні це 10 років. Чим я потім маю займатися? Це важко», — зізнався він.
Квебек також пояснив, чому під час великої війни люди не повинні хвалитися розкішними святкуваннями та вечірками у соцмережах. Він нагадав, що це може психологічно пригнічувати українських захисників, які, ризикуючи своїм життям, захищають Україну від російських окупантів.
«Потрібно знайти баланс. І не ігнорувати, що йде війна. Ось, наприклад, хтось влаштовує грандіозну вечірку та публікує це у сторіс в Instagram. Намагається здатися таким крутим. Ось це неправильно, адже ти публічно показуєш, як ти святкуєш круто, а хлопці на фронті мають доступ до інтернету, і це може сильно вплинути на бойовий дух. Водночас, ніхто не забороняє відзначати вдома свята. Але не потрібно демонструвати це публічно та показувати свою крутість. Крутість треба показувати на війні, коли це необхідно», — наголосив Квебек.
Військовий також заявив, що впевнений у перемозі України.
«У нас немає іншого варіанта. Ця війна триває не один рік, і не вісім років… Ця війна триває сотні років… Ми пам’ятаємо нашу історію. Велика кількість трагедій, що трапилися з нашою країною. Тож у нас уже немає вибору. Питання стало таким чином, що на нас іде вся ця велика чорна сила зла. Тому це питання тривало довго, і я просто впевнений, що ми переможемо, тому що ми не маємо іншого варіанта. І як не крути, ми на боці світла», — заявив він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook , Telegram , Twitter , YouTube