Хайп та привертання уваги. Як реагувати на статті західних ЗМІ про майбутній контрнаступ України – пояснює політолог
Ігор Рейтерович, політолог, в ефірі Radio NV розповів, як варто реагувати на велику кількість публікацій у західних медіа, пов’язаних з планами України щодо весняного контрнаступу ЗСУ, інформує UAINFO.org.
"Я думаю, що в першу чергу проблема в нерозумінні того, що відбувається, оскільки поява час від часу статей, які ссилаються навіть не на анонімні джерела, а часто лише на одне. <...> Це як історія пов’язана з написанням статей про можливу участь України у підриві "Північного потоку-2" і багато інших подібних речей, де посилання було на якесь одне джерело. Тобто тут з точки зору стандартів журналістики вже як мінімум є питання, але теми безумовно хайпові та увагу привертають", – розповів політолог.
За словами експерта, варто враховувати, що на Заході існує чимало різних думок експертів, частину наративів яких може використовувати та ж сама Росія.
"Мені здається, що ми повинні до таких речей достатньо спокійно ставитися, тому що не слід забувати, що взагалі на Заході і конкретно у Сполучених Штатах дуже сильною і впливовою є експертна думка. Але тут і криється проблема: ці експерти різні, вони мають різні в тому числі політичні, геополітичні симпатії/антипатії. І при цьому через ЗМІ вони достатньо часто публікують якісь свої сценарії, своє бачення розвитку тих, чи інших подій", — додав Рейтерович.
Читайте також: "Вимотаємо росіян": у Зеленського заявили, що контрнаступ ЗСУ відбудеться через два місяці
"Тому ми можемо отримати в один тиждень у різних виданнях оптимістичний матеріал стосовно майбутнього України і перемоги над Росією, більш-менш реалістичний матеріал і матеріал дуже негативний, от з чим, в принципі, зараз ми і маємо справу", — підсумував він.
Раніше американське видання The Washington Post опублікувало статтю, де стверджувало, що в українській армії зростає песимізм через великі втрати та відсутність досвідчених військових.
Читайте також: "У Бахмут Сирський завів елітні війська". Перший етап контрнаступу ЗСУ вже розпочався – Нарожний
Видання повідомило, що українській армії не вистачає боєприпасів. Також військові скаржаться на низьку якість підготовки мобілізованих українців, які замінили досвідчених військових.
Водночас The Washington Post наголосило, що повну картину боєздатності ЗСУ наразі побачити важко, через те, що Київ готує війська до майбутнього контрнаступу.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки