Кому не можна пити розчинну каву: користь та шкода напою
З чого роблять розчинну каву і чи можна її пити щодня.
Мільйони людей в світі починають свій день з чашки кави й найчастіше в цій чашці – розчинна кава. Пояснити це просто: її не треба варити, і вона дешевша. Але чи є від неї користь, чи не шкодить вона здоров'ю людини? В цьому розбирався УНІАН, інформує UAINFO.org.
Як роблять розчинну каву
Розчинну каву роблять з кавових зерен, які втратили товарний вигляд. До них додають ароматизатори, сухе молоко, цукор. Є три види розчинної кави.
Порошкоподібна розчинна кава. Найдешевша. Кавові зерна дрібно подрібнюють і поміщають у вакуум, де через них проходять краплі рідини. Далі частинки зерен висушуються і перетворюються в порошок.
Гранульована розчинна кава. Дорожча порошкової, хоча роблять її якраз з порошку: його повторно зволожують парою, і крупинки злипаються в гранули.
Сублімована розчинна кава. Вважається найкращою серед видів розчинної кави, і є найдорожчою з них. Кавові зерна перемелюють в пил і заморожують з водою, а потім за допомогою спеціального апарату з них роблять сухі плитки кави. Їх повторно перемелюють і отримують крупинки більшого розміру, ніж порошок. Сублімовану каву роблять без ароматизаторів - технологія дозволяє зберегти справжній смак і аромат.
Читайте також: Експерт розповіла, як правильно зберігати чай удома, щоб він залишався ароматним
Розчинна кава: шкода і користь
Відразу обмовимося: організму без різниці, яку розчинну каву ви п'єте, дешеву чи дорогу - реагує він на неї однаково.
Користі у розчинного напою не так вже й багато: він має сечогінний ефект і тому допомагає вивести з організму зайву воду і зняти набряки. Плюс його також в тому, що він дешевше натурального, швидко готується і допомагає швидко підбадьоритися.
Мінусів у розчинної кави куди більше:
Викликає психологічну залежність навіть швидше, ніж натуральна. У розчинному напої кофеїну більше, ніж у кавових зернах. Через часте вживання нервова система розхитується: людині складно включитися в роботу з ранку без чашки кави, вона стає дратівливою, нервовою, з'являється безсоння.
Підвищує артеріальний тиск. Через це страждає серцево-судинна система. Також в розчинній каві міститься хлорогенова кислота - вона може стати причиною розвитку хвороб серця і спровокувати інфаркт.
Вимиває кальцій з організму. Проблеми з колінами або біль у ліктях починаються навіть у молодих людей.
Читайте також: Як вибрати каву в зернах або розчинну: корисні лайфхаки
Подразнює стінки шлунка і слизову. Як результат у любителів розчинної кави розвивається гастрит, виразка, підвищена кислотність шлунка.
Крім цього, розчинний напій призводить до появи целюліту у жінок, а у чоловіків починаються проблеми зі шкірою.
Тут потрібно також відзначити, що ароматичні та смакові добавки, які додають в каву - не натуральні й також негативно позначаються на здоров'ї.
Чи можна пити розчинну каву щодня
Краще, якщо кава буде натуральною. Але якщо дуже хочеться, то можна іноді випити чашку розчинної кави через 30-40 хвилин після їжі, а ще через 15 хвилин - випити склянку води, щоб уникнути зневоднення.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки