MENU

Рослини уміють "пищати": вчені зробили сенсаційне відкриття про ультразвук

694 0

Рослини уміють "пищати": вчені зробили сенсаційне відкриття про ультразвук

Довгий час рослини вважались організмами, що можуть виражати стрес тільки через такі ознаки, як погіршення стану, вібрації, виділення летких сполук чи електричні сигнали. Однак, як з’ясували дослідники з Університету Тель-Авіва, насправді представники рослинного царства здатні також "розмовляти" – видавати звуки, які сигналізують про певні негаразди, і навіть мають диференціацію цих звуків.

Результати роботи вчені опублікували у журналі Cell. Згідно з ними, рослини видають звуки в ультразвуковому діапазоні. Зареєструвати їх можна на відстані – під час дослідження цим займався алгоритм машинного навчання. З’ясувалось, що про стрес від посухи чи механічне пошкодження, тощо сповіщали різні сигнали, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Щоби встановити це, вчені скористались двома чутливими мікрофонами, здатними вловлювати ультразвук в діапазоні 20-150 кілогерців. Піддослідними рослинами виступили томати та тютюн. Їх поміщали в акустично ізольовані камери, а там або довго не підливали, викликаючи стрес посухи, або пошкоджували, через зрізання стебло. Над контрольною групою не проводили жодних маніпуляцій.

Читайте також: Адаптуються. Дерева залишаються зеленими на місяць довше через глобальне потепління – дослідження

В результаті вдалось зафіксувати різні типи звуків, які залежали від стану рослини. Так ті організми, які піддавали несприятливому впливу, видавали більше ультразвукових сигналів, ніж ті, які потрапили до контрольної групи. Далі алгоритм проаналізував ці сигнали і навчився їх розрізняти.

Вчені переконують, що їхнє відкриття може мати значний вплив на розвиток сільського господарства та екології. Наприклад, посуху можна бути виявляти раніше – на стадії, коли рослини тільки починають видавати звуки, а не хворіти та гинути, що погано впливає на врожай. Окрім того, це має допомогти екологам у вивченні різних процесів та явищ у різних екосистемах – від великих лісів до господарських насаджень.

Читайте також: Екстракт омели виявився ефективним при онкологічних захворюваннях

Надалі дослідники планують вивчити механізм утворення ультразвукових сигналів в рослинах. А також більше дізнатись про функціональну роль цих звуків у різних ситуаціях. Так вони сподіваються краще вивчити взаємодію рослинного світу з довкіллям. Це може допомогти розробити нові методи збільшення врожайності та збереження екології.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини