MENU

Екстракт омели виявився ефективним при онкологічних захворюваннях

1058 0

Екстракт омели виявився ефективним при онкологічних захворюваннях

Препарати омели іноді використовують при підтримувальній терапії онкологічних захворювань, проте даних про їх клінічну ефективність поки що недостатньо.

У сучасній онкології для лікування раку використовують безліч методів — хімієтерапію, радіаційну терапію та інші, проте їхня ефективність не надто велика, а побічні ефекти дуже виражені. Тому вчені та лікарі продовжують пошук нових протиракових засобів, зокрема з природних джерел.

Проведені на невеликій вибірці пацієнтів нові клінічні випробування показали, що препарат омели може сповільнити прогресування хвороби, а в окремих випадках навіть зменшити розмір ракових пухлин, інформує UAINFO.org з посиланням на Medical Xpress.

Омела біла (Viscum album) є вічнозеленою рослиною-напівпаразитом, яку можна зустріти на гілках різних листяних порід дерев, у тому числі в Європі й зокрема в Україні. Округлі жовто-зелені кущі омели особливо добре помітні взимку серед голих гілок і іноді суцільно покривають крону дерева-господаря, від якого вони отримують воду та елементи живлення. Нерідко омела сильно ушкоджує дерева і тому вважається шкідником садів та парків.

Читайте також: Дослідники виявили гриб, який покращує пам’ять

Омелу здавна використовували у традиційній медицині для лікування захворювань нервової системи на кшталт істерії та епілепсії. Крім того, її іноді застосовують у терапії пацієнтів із раком. Саме тому автори нової статті в журналі Cancer Research Communication досліджували вплив внутрішньовенного введення екстракту омели білої 21 пацієнту зі стійкою формою раку або онкологічним захворюванням на пізній стадії.

Метою цього невеликого клінічного випробування першої фази було лише оцінити безпеку препарату омели для ракових хворих та встановити його безпечну дозу. Автори визнали, що вона становить 600 міліграмів при внутрішньовенному введенні тричі на тиждень.

Збільшувати дозу та проводити терапію продовжували до появи ускладнень або припинення з інших причин в середньому близько 15 тижнів поспіль. В результаті вчені з подивом зазначили, що у п'яти пацієнтів хвороба стабілізувалася та не прогресувала протягом усього цього терміну. У трьох випробуваних пухлини навіть зменшилися у розмірі.

Читайте також: "Антивіковий" ген довгожителів омолодив серце на десять років, – дослідження

Цей результат, безумовно, заслуговує на увагу, хоча його слід назвати досить скромним. Він лише означає, що випробуваний препарат якимось чином лікує рак. Потрібні будуть подальші дослідження, які зможуть підтвердити або спростувати ефект екстракту омели на пухлини, а також встановити його механізми.

«При внутрішньовенному введенні омела показала прийнятний рівень токсичності на тлі контролю за перебігом хвороби, а також поліпшення якості життя цієї групи пацієнтів, які одночасно проходять лікування багатьма іншими протираковими засобами», — пояснив доктор Ченнінг Паллер.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини