Створено найдокладнішу карту вулканів Венери: їх десятки тисяч, але жодного на південному полюсі. ФОТО
Американські вчені використали архівні знімки космічного апарату "Магеллан", який вивчав Венеру ще 30 років тому, щоб створити найповнішу карту вулканів на цій планеті. На сьогоднішній день відомо, що їх 85 тисяч, але це ще не всі вулкани, які можуть бути у Венері, пише Space, інформує UAINFO.org з посиланням на Фокус.
Вчені з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі, штат Міссурі, США, створили найповнішу карту венеріанських вулканів. За їхніми словами, це найповніша карта вулканів серед усіх світів Сонячної системи. Адже навіть на Землі ще виявлено не всі вулкани, багато з яких ховаються на дні океанів.
Американські вчені використовували архівні знімки космічного апарату "Магеллан", який вивчав Венеру ще 30 років тому, щоб створити найповнішу карту вулканів на цій планеті. На сьогоднішній день відомо, що їх 85 тисяч, але це ще не всі вулкани, які можуть бути Венері. Фото: space.com
За словами Пола Бірна, одного з авторів нової карти, на Венері знаходиться 85 тисяч вулканів, але швидше за все їх більше. Багато років вчені вважали, що вулканів, що діють, на цій розпеченій планеті вже немає. І це незважаючи на те, що на Венері більше вулканів, ніж на будь-якій іншій планеті Сонячної системи.
Читайте також: Чому Венера залишається безлюдною, на відміну від Землі: вчені знайшли можливу причину
Але нещодавно, як уже писав Фокус, вчені з'ясували, що на Венері таки продовжується вулканічна активність. Цей факт знову відродив інтерес вчених до пошуку нових вулканів, що діють, на Венері.
За словами Бірна, нова карта венеріанських вулканів допоможе у подальших пошуках ознак нещодавньої геологічної активності на цій планеті. Вчені вважають, що новий каталог вулканів на Венері допоможе отримати більше інформації про те, як вони формуються, як еволюціонують і як вони поширені по поверхні.
Sapas Mons, великий вулкан на Венері, має діаметр близько 400 км. Фото: NASA
Архівні дані космічного апарату "Магеллан" допомогли вченим у їх роботі зі створення найповнішого каталогу вулканів на Венері. Хоча ці дані було зібрано ще на початку 90-х років минулого століття.
Читайте також: З океанами та киснем. Американські вчені довели, що на Венері колись могло бути життя
Під час складання карти вчені розділили всі відомі вулкани на Венері на 3 групи за розміром:
- Невеликі вулкани, до 5 км у діаметрі;
- Середні вулкани, від 5 до 100 км у діаметрі;
- Великі вулкани, від 100 км у діаметрі.
Виявилося, що на Венері найбільше невеликих вулканів і мало великих вулканів. Якщо перші поширені на всій поверхні планети, то другі згруповані поруч із екватором Венери.
Маленькі вулкани на поверхні Венери. Фото: NASA
Також вчені з'ясували, що на цій планеті вулкани здебільшого або маленькі або дуже великі. Вулканів середнього розміру тут дуже мало. Останні згруповані у східній півкулі планети.
Ще вчені виявили цікаву особливість на Венері. Виявилося, що поруч із південним полюсом планети взагалі немає вулканів. Чому так сталося, вчені поки що не знають.
За словами Бірна, на нову карту нанесено у 50 разів більше вулканів, ніж припускали вчені раніше про кількість цих утворень на планеті.
Автори нового каталогу сподіваються, що майбутні місії до Венери зможуть виявити ще більше вулканів, особливо маленьких. Зокрема, йдеться про космічний апарат VERITAS, який мав відправитися до Венери вже у 2028 році. Але, як уже писав Фокус, старт цієї місії NASA перенесло на, можливо, 2031 рік. Наразі точної дати запуску немає.
"Ми вже багато знаємо про Венеру, але ще більше ми про неї знаємо. Потрібно обов'язково спуститися в її густі хмари і потрапити на розпечену поверхню. Тоді ми отримаємо відповіді на величезну кількість питань, що цікавлять нас", — говорить Бірн.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки