США передадуть Україні експериментальну зброю для боротьби з дронами – Defence One
США передадуть Україні експериментальну зброю для боротьби з іранськими дронами Shahed-131/136, повідомляє американське видання Defence One із посиланням на представників державної підрядної компанії SAIC, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Йдеться про "10 мобільних ракетних комплексів c-UAS з лазерним наведенням" які були включені до нового пакету військової допомоги Україні, про який Пентагон оголосив 4 квітня.
Оголошення відбулося після конкурсу, проведеного армією США в січні для закупівлі системи проти іранських безпілотників Shahed-136.
Читайте також: Росія знайшла зручнішу точку для запуску іранських дронів по Києву, – британська розвідка
Представник компанії SAIC розповів виданню про плани надіслати в Україну 10 одиниць такої зброї. Вартість кожного такого комплексу не перевищує $30 тисяч, тоді як Україна змушена використовувати для боротьби з безпілотниками ракети вартістю до $500 тисяч кожна.
У січні SAIC провела успішні випробування із застосуванням ракет із лазерним наведенням APKWS від BAE Systems, що показали 100-відсоткову точність влучання.
У контрактних документах, наданих армією, зазначено, що метою випробувань було знищення безпілотників третього класу, тобто вага яких перевищує 25 кг. Іранський Shahed-136 важить близько 200 кг.
Система також включає кулеметну установку M240 та систему електронної боротьби, яка може взяти під контроль комерційний дрон, включаючи будь-яку систему DJI, яка не працює з розширеним шифруванням.
Читайте також: Військовий персонал Ірану бере участь безпосередньо в атаках РФ на цивільні об'єкти України, – ISW
Зазначається, що в ході випробувань система виявила дрон на відстані близько 10 км і вразила його на відстані 5 км, хоча потрібно 2 км.
За словами Семюеля Бендетта з Центру військово-морського аналізу, Вашингтон здебільшого відправив ЗСУ вже існуючі технології. І неясно, чи відправляли США колись зброю, створену з нуля, для використання саме в Україні.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки