MENU

Коли зуб не зберегти: головні причини для видалення

408 0

Коли зуб не зберегти: головні причини для видалення

Основне завдання сучасної стоматології — допомогти вам зберегти зуби здоровими на все життя. Але у деяких випадках, видалення зубів не уникнути. Сьогодні ми поговоримо про те, коли проводиться видалення зуба в Києві, як підготуватися до процедури та скільки триває період реабілітації. 

Показання до видалення зубів

Видалення проводиться лише у тих випадках, коли зуб неможливо зберегти:

       • Сильне руйнування коронкової частини зуба, яке не піддається реставрації. 

       • Дистоповані зуби — ті, які знаходяться не на своєму місці в ротовій порожнині, заважають іншим зубам, порушують прикус.

       • Сильний нахил зубів, який заважає протезування.

       • Перелом кореня зуба внаслідок травми.

       • Неможливість або неефективність лікування кореневих каналів).

       • Важка стадія пародонтиту. 

Зрозуміти, що зуби потрібно видаляти, може лише лікар після проведення діагностики. Стоматолог проводить ретельний огляд, рентгенографію, аналізує отримані дані. Лише після цього приймається рішення про необхідність видалення зуба.

Щоб підготуватися до видалення зубів, стоматологи рекомендують за добу до видалення відмовитися від вживання алкоголю. Також варто добре виспатися, уникати стресів та перенапруження. За годину до процедури добре поїжте, адже після видалення зуба певний час не можна буде вживати їжу.

Як проводиться видалення зуба?

Видалення зуба може бути стандартним або атиповим. Залежно від складності процедури, її може проводити стоматолог загального профілю або стоматолог-хірург. Видалення завжди проводиться зі знеболенням. У легких випадках застосовується місцева анестезія, у складніших можливе застосування медикаментозного сну. Також загальне знеболення необхідне у випадку, якщо за один візит видалятиметься одразу декілька зубів.

Стандартно, процедура видалення зубів виглядає так:

        • Лікар вводить пацієнтові знеболення. 

       • Далі стоматолог розрізає ясна та піднімає їх, щоб отримати доступ до кореня зуба.

       • Після цього лікар видаляє зуб, рухаючи його зліва направо.

       • За необхідності, у зоні видалення накладаються шви. 

Пацієнт отримав інструкції з приводу догляду за ротовою порожниною після видалення зуба, а також рецепт на знеболювальні препарати, які допоможуть зменшити біль та запалення. У деяких випадках можуть бути призначені антибактеріальні ліки (антибіотики). Щоб реабілітаційний період був легким та безпроблемним, обовязково дотримуйтеся всіх рекомендацій дантиста. 

В умовах сучасної стоматологічної клініки видалення зубів проводиться легко та безпроблемно. Тож якщо вас очікує така процедура — не варто хвилюватися.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини