MENU

Абсолютно і беззаперечно неінформативні: лікарка назвала два аналізи, які не варті грошей, які на них витрачаються

1614 0

Копрограма та дисбактеріоз – абсолютно і безумовно неінформативні. Їх здавати не потрібно, тому що це марна трата грошей.

Про це розповіла на Facebook головний лікар однієї із приватних київських клінік Наталія Сливка, інформує UAINFO.org.

Які аналізи не потрібно робити

Лікар повідомила, що копрограма широко застосовувалася в період СРСР, через брак точніших методів обстеження. По ній можна сказати, що ви приймали їжу й у вас був стілець.

"А злякати тривожного пацієнта виділеним шрифтом про неперетравлені волокна або нейтральні жири (а скільки їх, яка кількість?) - простіше простого", - зазначила лікар.

Єдине, що у копрограмі корисно – це аналіз на приховану кров для діагностики колоректального раку. Можна здати окремо, а у деяких лабораторіях вона входить до складу копрограми. Але є одне зауваження. Виконуйте аналіз на приховану кров саме імунохімічним методом.

Бензидинова (реакція Грегерсена) або гваякова проби в сучасному світі давно не використовуються, тому що часто дають хибні результати й вимагають спеціальних дієт для виконання. Уточнюйте в лабораторії, якщо є можливість, яким саме методом виконують даний аналіз.

Аналіз на дисбактеріоз взагалі вам ні про що не скаже, зазначає лікар.

"У кишечнику виділено близько 1000 мікроорганізмів, в аналізі досліджують близько 20, а часом і того менше. Як дізнаємося про всіх інших? Які вони, скільки їх? Левову частку займає пристінкова мікрофлора, а дисбактеріоз не "зішкрібають зі стінок", все йде з просвіту кишечника. Лакто та біфідобактерії - це зовсім не зірки мікробіоценозу. Їх лише 1% з усієї кількості. Зірка там B.theta. І взагалі —ми майже нічого не знаємо про той різноманітний світ. Здогадки і припущення", - написала Наталія.

"Аналізи кала потрібно виконувати, але ті, які інформативні і вплинуть на терапію.Якщо лікар призначає вам дані обстеження, спитайте у нього, що він хоче там побачити і як це вплине на лікування. Заощаджуйте свої кошти, а краще донатьте на ЗСУ", - резюмувала медик.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини