MENU

НМТ з фізики 2023: що необхідно знати

479 0

НМТ з фізики 2023: що необхідно знати

Фізика завжди була однією з найважчих дисциплін, тож до іспиту з цього предмету необхідно ретельно готуватись. Завдання НМТ з фізики будуть аналогічні  програмі ЗНО. Їх буде 20: із них 12 тестів з однією правильною відповіддю, 2  на встановлення відповідності і 6 потребують власної короткої відповіді. Під час складання НМТ буде можливість користуватись додатковими матеріалами, але там буде лише дві таблиці (префікси до одиниць в SI та таблиця зі значеннями тригонометричних функцій деяких кутів).

Підготовлено за підтримки освітнього маркетплейсу BUKI: https://buki.com.ua/ru/

Що необхідно повторити

Найскладніші завдання ті, які містять коротку відповідь. В демонстраційному НМТ з фізики це були задачі з таких тем: основи динаміки, термодинаміка,електродинаміка та квантова фізика. Якщо ви ще не проходили демотест, обов’язково зробіть це, адже результат допоможе виявити ті теми, на яких вам потрібно зосередити свою увагу.

Що варто ретельно повторити перед НМТ з фізики

       • Перш за все, повторіть всі необхідні формули та їх застосування. Краще робити це за темами. Потренуйтесь виводити певні формули з інших. Це допоможе вам на іспиті, якщо ви щось трохи підзабули.

       • Закони та принципи фізики з різних тем. Найбільше їх в механіці.

       • В програму НМТ виносяться фундаментальні досліди, але про це чомусь багато хто забуває. Їх необхідно знати з усіх п’яти розділів фізики. 

       • Обов’язково зверніть увагу  та попрацюйте з тими темами, які особисто для вас заскладні. Найчастіше учням важко дається механіка та електродинаміка. 

       • Тренуйтесь розв’язувати задачі, особливо, які містять в собі практичне застосування теорії, бо такі задачі полюбляють на НМТ.

       • Повторіть усі фізичні явища. Завдання на відповідність часто містять питання по ним. 

Як готуватись до НМТ

Фізика складна та багатогранна, тому з мінімальним набором знань необхідно готуватись приблизно два роки для досягнення ідеального результату. Підготовка до НМТ потребує концентрації та наполегливості. Ось деякі  поради для цього:

      • Розробіть собі план підготовки. Орієнтуйтесь на вивчення усіх тем, які виносяться в програму НМТ. 

      • Чим більше тестів попередніх років ви пройдете, тим легше буде зорієнтуватися на НМТ, зокрема не буде класичних помилок через неуважність ( не помітили частку НЕ, правильно розв’язали задачу, а у відповідь написали не те, що потрібно). Це зручно робити на сайті zno.osvita.ua .

       • Зверніть увагу на ті завдання, які містять в собі аналіз графічних об’єктів: схем, графіків, діаграм тощо. В них часто роблять помилки, тож не завадить набити руку. Також варто більше практикуватись з тими завданнями, які принесуть вам більше балів на НТМ (на відповідність та з короткою відповіддю). 

       • Формули та закони не зазубрюйте, а намагайтесь зрозуміти їх значення. Якщо важко щось вивчити, можна написати це на великому ватмані та повісити біля робочого стола. Візуалізована інформація краще запам’ятовується.

       • Не можна вчити фізику , не знаючи основ математики. Зустрічаються випадки, коли учень правильно розв’язує задачу, але робить помилку в пропорції, простому рівнянні чи неправильно округлює число. Тож якщо у вас є прогалина в математиці, необхідно її позбутися.

       • Обов’язково аналізуйте свої помилки та повторюйте вивчене раніше.

Під час підготовки до НМТ важливо обрати комфортний спосіб занять: самостійно, на курсах або з репетитором. Останнім часом в Україні стрімко виріс попит на репетиторів. Це не дивно, адже індивідуальне навчання завжди найефективніше. 

Підсумки

Під час підготовки до НМТ важливо не нервувати, бо рівень стресу негативно впливає на здатність навчатись. Для того аби цей процес став  більш комфортним, зробіть своє навчання цікавим. Наприклад, на відеоуроках Віктора Павла та вебінарах від iLearn  доступно та захоплююче подають навчальний матеріал. Якщо підготовка дається вам  зовсім важко, краще знайти професіонального репетитора.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини