MENU

Вчені з'ясували, хто може стати першими кліматичними біженцями у світі

1176 0

Вчені з'ясували, хто може стати першими кліматичними біженцями у світі

У міру посилення глобальної кліматичної кризи все більше людей змушені залишати свої будинки в пошуках земель з прохолоднішим кліматом і менш екстремальною погодою. Найбільш яскравим прикладом впливу зміни клімату на суспільство на сьогоднішній день є Бангладеш, розташований у Бенгальській затоці.

Як зазначив в інтерв'ю Еxpress Ерол Яйбоке, директор і старший науковий співробітник Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), зміна клімату значно сильніше торкнеться тих, хто найбільш уразливий перед ним – бідні верстви населення. Вони не мають засобів пристосовуватися до нових умов і єдиним варіантом вижити для них є втеча, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

За словами Яйбоке, в останні десятиліття посухи, мусони, урагани та повені почастішали в деяких регіонах планети і вже змушують у середньому понад 20 мільйонів людей залишити свої будинки. Людей, які їдуть із цих обставин, називають "кліматичними біженцями".

Читайте також: Яким країнам загрожує пекельна спека: вчені винесли вирок

Проте фахівець звернув увагу не на кількість людей, а на їхній тип. Практично всі вони, як наголосив експерт, бідні.

Він підкреслив, що від погодних аномалій страждають усі верстви суспільства, проте представники середнього та вищого класів мають засоби, щоб зробити своє життя в нових умовах більш комфортним, у той час, як нижчий шар грошей на покращення життя не має.

"Якщо будинок бідного фермера на палях раніше змітало раз на 20 років, а тепер змітає раз на два-три роки, таке життя швидко стає нестійким для цієї людини", – пояснив експерт.

Він же навів приклад Бангладеш – держави в Південній Азії, розташовану на схід від Індії та омивається Бенгальською затокою. За словами Яйбоке, жителі цієї країни насамперед ризикують стати масовими "кліматичними біженцями", оскільки країна розташована у низині та у зоні утворення циклонів. Крім того, більша частина населення держави живе у нетрях, там низька соціальна захищеність, погана інфраструктура та висока щільність населення.

"Зрештою, відбувається те, що ці люди переміщуються в основному всередині країни з того місця, де вони були, в більш стійке місце, зазвичай у місто, де життя буде для них дуже важким", – зазначив фахівець.

Він припустив, що до 2050 року кожну сьому людину в Бангладеш буде переміщено через зміну клімату.

"Принаймні, 18 мільйонам жителів країни, можливо, доведеться переїхати лише через підвищення рівня моря, оскільки дві третини її території перебувають менш як на п'ять метрів над рівнем моря", – сказав Яйбоке.

Він нагадав, що Бенгальська затока, на якій розташована країна, вважається світовим осередком тропічних циклонів. А лише за період 1974-99 рр. у бухті сформувалося 202 шторми.

Читайте також: Рятуватися від глобального потепління вже пізно: вчені б'ють на сполох

Говорячи про зміну клімату, він навів приклад Перської затоки, де багато мільйонів людей живуть день за днем ​​при температурі, яка може перевищувати 50°C.

"Тут люди адаптувалися до екстремальних погодних умов, використовуючи такі речі, як кондиціонери, перетворюючи те, що мало обпалювати інтер'єри, на прохолодні райські куточки. Однак ця розкіш доступна лише тим, у кого є гроші, оскільки багато мільйонів робітників-мігрантів у таких країнах, як Саудівська Аравія, змушені жити у тісноті, тісноті та задушливих умовах", – навів приклад фахівець.

У той же час Яйбоке сподівається, що технології будуть розвиватися і допоможуть людям пережити кліматичні зміни не так болісно. Також він закликав багатші країни допомогти бідним, тим самим стримуючи величезні міграційні потоки.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини