MENU

Путін хотів "нагнути" Сі Цзіньпіна, Пекін більше не з Москвою, – генерал

2219 0

Путін хотів "нагнути" Сі Цзіньпіна, Пекін більше не з Москвою, – генерал

Китай змінив позицію щодо Росії та співробітництва з країною-агресором. Це стало можливим завдяки великій роботі українських дипломатів, а також "роботі" кремлівського диктатора Володимира Путіна, який намагався використати керівника Китаю Сі Цзіньпіна у своїй грі та "нагнути" його.

Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю OBOZREVATEL висловив керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках, генерал армії Микола Маломуж. "Чому змінилася позиція Китаю? Це відбулося не на порожньому місці", – зауважив він, інформує UAINFO.org.

Як розповів генерал, напередодні візиту Сі Цзіньпіна до Москви "проводилася велика оперативна робота, зокрема нашими представниками, які мали контакти з китайським керівництвом, із радниками Сі Цзіньпіна". Її метою було переконати китайського лідера в тому, що військова співпраця з Росією може мати серйозні наслідки.

Читайте також: Китай докладе зусиль для якнайшвидшого припинення вогню в Україні, – Сі Цзіньпін

Однією з основних цілей Путіна під час візиту Цзіньпіна до Москви було формування єдиного військово-політичного блоку з Китаєм. "Росія намагалася використати Китай у грі не лише проти України та Заходу, але також проти інтересів самого Китаю", – наголосив Маломуж.

Але завдяки роботі дипломатів, зокрема українських, "до відома керівництва Китаю різними каналами було доведено, що подібна пропозиція Кремля буде спробою використати Китай у війні". "У результаті Сі Цзіньпін наполіг на підписанні документа з РФ, в якому було сказано, що Китай не формує з Росією військово-політичний союз. Це був перший виграш і світу, і нашої країни", – заявив генерал.

Читайте також: Зустріч Путіна з міністром оборони Китаю не розширила сферу співпраці їх країн, – ISW

За його словами, другий виграш став можливим завдяки "роботі" самого Путіна, який продемонстрував Сі Цзіньпіну, що всі досягнуті в Москві домовленості не варті нічого.

"Буквально за два дні після того, як Китай заявив, що він перешкоджатиме розповсюдженню ядерної зброї, Путін заявив про розміщення тактичного, а в перспективі, можливо, і стратегічного ядерного озброєння. Це був удар під дих Сі Цзіньпіну. І тут уже протверезіння було сильнішим", – переконаний Маломуж.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини