MENU

Об'єднання фінансів виявилося запорукою щасливого шлюбу

442 0

Об'єднання фінансів виявилося запорукою щасливого шлюбу

Дослідження американських учених показало, що об'єднання подружніх фінансів як мінімум зміцнює шлюб.

Взявши шлюб, люди по-різному організують сімейний бюджет: хтось воліє витрачати свої гроші індивідуально, хтось віддає дружині або чоловіку, а хтось об'єднує фінанси та заводить загальний сімейний рахунок. Свої переваги й недоліки має кожен підхід, але дослідження вчених з Індіанського університету (США), опубліковане в журналі Journal of Consumer Research, показало, що тим, хто прагне жити разом «довго і щасливо», бажано об'єднати фінанси, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Психотерапевт назвала помилки, які шкодять стосункам

У дослідженні брали участь 230 пар. Вчені стежили за їхнім життям упродовж двох років. Усі учасники одружилися, і на початку подружніх відносин мали окремі банківські рахунки. Потім пари розділили на групи, в одній з яких подружжя попросили зберегти індивідуальні рахунки, а в іншій відкрити спільний сімейний рахунок.

Через два роки учасників експерименту опитали: про найбільшу задоволеність шлюбом заявили ті пари, які відкрили загальний сімейний рахунок. Такі люди менше сварилися через гроші та краще розпоряджалися сімейним бюджетом. До того ж вони часто заявляли про те, як згуртовує їх відчуття того, що у фінансовому питанні вони працюють разом.

Читайте також: Як потрібно поводитися, щоб відносини були міцними

А ось у парах, де рахунки у подружжя були окремими, ухвалення фінансових рішень часто сприймалося як обмін: «Я допоможу тобі, але пізніше ти допоможеш мені». До того ж індивідуальні рахунки зберігали відчуття незалежності навіть у шлюбі, що полегшувало людям ухвалення рішення про розлучення.

Близько 20 відсотків учасників дослідження не протрималися разом і два роки, і значна частка розлучених була саме з групи з індивідуальними рахунками.

Що цікаво, наявність чи відсутність дітей не особливо вплинула на фортецю шлюбу, адже лише у десяти відсотків учасників експерименту були діти.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини