MENU

Бояться кризи: центробанки по всьому світу рекордними темпами скуповують золото

515 0

Бояться кризи: центробанки по всьому світу рекордними темпами скуповують золото

Центральні банки у всьому світі на тлі глобальної нестабільності активно скуповують золото. За січень-березень 2023 року кількість металу в резервах досягла 228 тонн та стала рекордним показником для першого кварталу (дані збираються з 2000 року).

Про це свідчать дані Всесвітньої ради із золота (World Gold Council, WGC). Аналітики зазначають, що обсяг покупок золота в 1-му кварталі 2023 року одразу на 34% перевищив попередній квартальний рекорд, встановлений у 2013 році, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Читайте також: Режим із загостренням: чи загрожує світовій економіці інфляційна спіраль

Популярність золота зазвичай зростає у періоди найбільшої невпевненості ринків. Нинішнє зростання – не виняток, вважають у WGC. "На тлі потрясінь у банківському секторі, геополітичній напруженості та економічній ситуації, що складається, роль золота як активу-притулку виходить на перший план", – пояснила старша ринкова аналітикитня Луїза Стріт.

Топ-5 країн-покупців золота

Найбільші золоті резерви, як і раніше, залишаються у США, ключових економік ЄС, Росії та Китаю. Однак до лідерів зі скуповування металу на початку 2023 року увійшли далеко не ці держави. Рейтинг виглядає так:

1. Сінгапур. Регулятор Monetary Authority of Singapore (MAS) придбав 69 тонн золота за перші три місяці року. Таким чином, золотий резерв MAS зріс одразу на 45% порівняно з минулим роком.

2. КНР. Народний банк Китаю закупив 58 тонн золота за перший квартал 2023 року. У цілому нині золотий резерв Китаю досяг 2068 тонн, тобто 4% від загального обсягу всіх золотих резервів у світі.

Читайте також: "Погана альтернатива золоту". Легендарний інвестор пояснив, чому краще триматися подалі від біткоїна

3. Туреччина. Центробанк Туреччини за січень-березень 2023 року збільшив золоті резерви на 30 тонн.

4. Індія. Центральний банк Індії додав до своїх запасів 7 тонн золота. Загальний показник збільшився до 795 тонн.

5. Чехія та Філіппіни. Ці держави закупили по 2 та 1 тонні золота відповідно, що є помітним показником.

Експерти прогнозують, що попит на золото на інвестиційних ринках зростатиме і надалі. Особливо очевидною ця тенденція стала після краху Silicon Valley Bank у США. Закупівлі центробанків також, ймовірно, залишаться на високому рівні, хоч і можуть залишити рекордні максимуми.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини