Компенсацію за пошкоджене житло можна отримати через "Дію": інструкція
Фото: /www.facebook.com/zelenskiy.official
У "Дії" додали нову послугу, яка дозволяє подати заявку на ремонт пошкодженого житла. Скористатися програмою "єВідновлення" можуть ті українці, чиї домівки пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення РФ та знаходяться на неокупованій території.
Про це йдеться у повідомленні Мінцифри, інформує UAINFO.org.
"Запустили послугу "єВідновлення" в застосунку "Дія" - подавайте заяву, щоб отримати кошти на ремонт пошкодженого житла. Світовий банк виділяє кошти, щоб українці змогли якомога скоріше відновити власні домівки, пошкоджені через повномасштабне вторгнення", - заявили у відомстві.
Хто може отримати допомогу
Зазначено, що на першому етапі послуги "єВідновлення" допомогу отримають люди, чиї будинки потребують косметичного ремонту.
"Наприклад, ваше житло придатне для життя, але треба замінити вікна, двері, відремонтувати дах тощо. Пріоритет мають учасники бойових дій, мобілізовані, сім’ї загиблих військових, люди з інвалідністю І та ІІ груп і багатодітні родини", - пояснюють у відомстві.
Дана допомога не доступна для людей, які підпадають під санкції від держави або мають судимості за злочини проти національної безпеки (передбенані розділом І "Злочини проти основ національної безпеки України" Особливої частини Кримінального кодексу України). Це також поштрюється і на їхніх спадкоємців.
Максимальна сума на відновлення одного об’єкта - 200 тисяч гривень.
"Далі масштабуємо програму. Щоб допомогу отримали люди, будинки яких були повністю знищені внаслідок російської агресії", - анонсували в Мінцифрі.
Послуга в "Дії" працює за принципом, схожим до "єПідтримки". Подати заявку на виплату можна за кілька кліків,потім відкрити спеціальну картку "єВідновлення" в одному з 5 банків-партнерів.
Саме на цю картку згодом надійдуть кошти, які можна буде витратити на будматеріали й ремонтні послуги.
При цьому суму компенсації визначить спеціальна комісія, яку скерує місцева влада. Комісія зафіксує ступінь руйнувань та зробить висновки. Рішення комісії треба очікувати у застосунку "Дія".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки