Чи потрібен Путіну хворий Лукашенко? Клімкін пояснив розрахунок диктатора
Відхід від влади білоруського диктатора Олександра Лукашенка може призвести до руйнування "конструкції", яку кремлівський диктатор Володимир Путін створював протягом багатьох років. Путін не зацікавлений в усуненні від влади чи смерті Лукашенка, оскільки вірить, що може "дотиснути" його в питанні участі у війні проти України.
Водночас хвиля спекуляцій навколо важкої хвороби самопроголошеного президента Білорусі послаблює Лукашенка та його оточення. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL висловив міністр закордонних справ України у 2014–2019 роках Павло Клімкін, інформує UAINFO.org.
Дипломат зауважив, що про проблеми із здоров’ям у Лукашенка добре знають у Кремлі. Водночас він не став стверджувати, що через це російське керівництво буде намагатися позбутися його. "Чи це фундаментально вплине на стабільність режиму Лукашенка? Це насправді дуже важко сказати", – додав Клімкін.
Він відкинув версію про те, що Путін може планувати зміну влади в Білорусі, щоб без перешкод влаштувати останній похід на Київ – вторгнення в нашу країну з півночі.
"Я думаю, тут справа не в Лукашенку. Якщо Путін критично захоче цього, він буде дотискати його. Але ситуація змінилася. Ми розуміємо, що відбувається на кордоні, ми дуже ретельно стежимо за тим, що відбувається в Білорусі, за тими контингентами, які там є", – наголосив дипломат.
На його думку, відхід Лукашенка від влади на сьогодні вкрай невигідний Путіну. "Я думаю, якщо сьогодні Лукашенко вийде з цієї конструкції, вона може посипатися. І Путін це прекрасно розуміє. Тому не факт, що смерть Лукашенка зараз вигідна Путіну. Мені здається, що статус-кво і можливість дотиснути Лукашенка на перехід до варіанта, який пасує Путіну, – це більш передбачувана і більш класична стратегія для Кремля".
"Путін розуміє, що він втратив Україну, тому не захоче втратити ще й Білорусь. Йому потрібен передбачуваний сценарій. А смерть Лукашенка – це не передбачуваний сценарій", – підсумував дипломат.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки