MENU

Понад 40 країн підписали угоду про створення реєстру збитків України від агресії РФ

414 0

Понад 40 країн підписали угоду про створення реєстру збитків України від агресії РФ

На саміті Ради Європи у Рейк’явіку понад 40 країн і ЄС підписали договір про створення Реєстру збитків, завданих Україні агресією рф.

Ще три країни висловили готовність підписати декларацію і проходять внутрішні процедури, повідомляє Укрінформ з посиланням на Фейсбук заступниці міністра юстиції Ірини Мудрої, інформує UAINFO.org.

 

Відео: Телеграм-канал Премʼєр-міністра України

“Це надперемога, велике досягнення! Це перший найвагоміший результат спільних дій країн Європи, світу в справі притягнення рф до відповідальності та невідворотних компенсацій”, - зазначила Мудра.

Вона також оприлюднила інформацію щодо підписантів. Зокрема, учасниками угоди є 34 країни: Австрія, Бельгія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словацька Республіка, Словенія, Іспанія, Швеція, Велика Британія, Україна.

Асоційованими членамии є 7 держав: Албанія, Ліхтенштейн, Республіка Молдова, ЄС, США, Канада, Японія. "Ще три країни висловили готовність і проходять внутрішні процедури: Андорра, Болгарія, Швейцарія", - зауважила заступниця міністра.

Водночас не підписали документ 6 країн: Азербайджан, Вірменія, Боснія, Угорщина, Сербія, Туреччина. За словами Мудрої, "пул «друзів путіна» поки що зберігає стабільність”.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль подякував країнам, які підтримали створення реєстру збитків.

«Щойно в Рейк’явіку підписали політичну декларацію про створення реєстру збитків, завданих агресією Росії проти України. Дякую Раді Європи та всім державам-учасницям, які на високому рівні підтримали це знакове рішення», - зазначив він у Телеграмі.

За словами Шмигаля, реєстр є важливим етапом на шляху до справедливості та відшкодування Україні та українцям збитків, завданих Росією. Тепер необхідно забезпечити роботу реєстру, аби постраждалі внаслідок російської агресії могли подавати свої заяви.

«Наша мета — створення комплексного механізму компенсації, який забезпечить виплату росією повного відшкодування Україні відповідно до міжнародного права. Зокрема за рахунок російських активів у світі. Рухаємося до мети разом із партнерами», - підкреслив глава уряду. 

Реєстр збитків створюється як платформа для міжурядової співпраці, яка діє в інституційних рамках Ради Європи. Реєстр є юридичною особою відповідно до національного законодавства Королівства Нідерландів і України та розташований фізично в Нідерландах.

Він отримує та обробляє інформацію про вимоги по відшкодуванню збитків та докази, є першим компонентом майбутнього Міжнародного компенсаційного механізму, який буде створено окремим міжнародним договором у співпраці з Україною. Далі буде створено Комісію з розгляду претензій та Компенсаційний фонд.

Будь-яка держава-член або спостерігач Ради Європи та Європейського Союзу, а також будь-яка інша держава, яка проголосувала за резолюцію ГА ООН від 14 листопада 2022 р. може приєднатися до Реєстру.

Як повідомляв Укрінформ, Прем'єр-міністр України разом з урядовою делегацією бере участь у Саміті Ради Європи, що розпочався 16 травня у Рейк'явіку.

Фото: Денис Шмигаль (Телеграм), Ірина Мудра (Фейсбук)

Укрінформ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини