Як коти дізнаються, що господар скоро прийде додому: цікаві факти
Одна з найприємніших особливостей поведінки домашніх тварин – це звичка зустрічати господаря біля дверей, коли він повертається додому, і страшенно радіти. Собаки схильні до цього більшою мірою, але й чимало котів, попри всі міфи про свою незалежність, раді виявити ніжність до своєї людини після невеличкої розлуки. Особливо улюбленого господаря вони виходять чекати в коридор заздалегідь. Але як вони дізнаються, коли ви приходите додому?
OBOZREVATEL поцікавився думкою фахівців з поведінки тварин. Виявляється, має місце збіг одразу кількох чинників, інформує UAINFO.org.
Орієнтація у часі
Внутрішній біологічний годинник кота налаштований дуже точно. Інакше звідки би тварина знала, що рівно о п’ятій ранку час влаштовувати концерт з вимогою дати поїсти? Жарти жартами, але коти можуть підлаштовуватись під звичний графік господарів і запам’ятовувати типовий час їхнього повернення додому. Навіть переживати, якщо людина не з’явилась на порозі вчасно.
Читайте також: Як коти передбачають погоду: знаки, які віщують дощ і потепління
Сигналом цього годинника може бути почуття голоду, якщо корм подають коту за певним розкладом. Також пухнастики можуть звикати до певного часу на ігри з людиною, коли вона повертається додому. Поєднання таких сигналів і може сигналізувати про швидке повернення людини.
Нюх
Хоча почуття нюху у котів не таке потужне у собак, все ж воно значно розвиненіше, ніж у людей: 6 млн рецепторів у людини, 80 млн – у кішки, 300 млн – у собаки. Тому відчувати запах хазяїна муркотун може дійсно здаля. Особливо сильно ця особливість спрацьовує, коли людина повертається додому з того боку, куди виходять вікна помешкання. Варто відчинити вікно на провітрювання, і кіт відчує наближення хазяїна приблизно за 20-30 метрів. Після цього він негайно вирушить до дверей, звідки, як знає тварина, з’являється її улюблене двоноге створіння.
Читайте також: Як правильно кликати котів: спосіб, на який точно відреагують улюбленці
Слух
А от слух у котів значно гостріший, ніж собачий, що вже казати про людський. Для порівняння, людина уловлює звуки у діапазоні 16 до 20 000 Гц, а кіт – 45 до 64 000 Гц. Тож, якщо тварина може почути на відстані приблизно двадцяти метрів мишачий писк, то розпізнати знайомі кроки з під’їзду для неї не буде складно.
А найкраще спрацьовує поєднання цих факторів. Знаючи, коли настає час людині повертатись додому, кіт починає прислухатись і принюхуватись. І коли відчуває наближення господаря, прожогом кидається до дверей.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки