MENU

У Тбілісі протест проти авіасполучення з Росією: поліція затримує мітингувальників. ФОТО

395 0

У Тбілісі протестують проти авіасполучення з Росією: поліція оточила аеропорт / скріншот

Сьогодні в аеропорту Тбілісі приземлився літак російської авіакомпанії "Азимут", яка напередодні отримала дозвіл на відновлення польотів з Росії до Грузії.

Як пише видання "Новини Грузії", рейс російської авіакомпанії вилетів з московського аеропорту Внуково вранці. Довідкова аеропорту заявляла, що рейс прибуде о 13.40 (12:40 за київським часом). Однак він приземлитися раніше заявленого часу – о 13:20 (12:20 за Києвом), інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Сьогоднішній рейс "Азимута" в Тбілісі – перший прямий рейс між Росією і Грузією з 2019 року. На борту перебувала делегація осіб, які називають себе посередниками в питанні відновлення авіасполучення. У Тбілісі його готувалася зустріти акція протесту, організована однією з грузинських партій.

"Ми не маємо нічого проти пасажирів, це не наша справа, кому і куди летіти, але ми покажемо Росії і всьому світу, що цей літак не зустрічають з оплесками", – заявляла лідер партії "Дроа" Елене Хоштарія.

Колона протестувальників зібралася опівдні на площі Республіки і звідти вирушила до аеропорту. В аеропорту Тбілісі заздалегідь була мобілізована поліція. Як пише російське видання "Дождь", зал очікування закрили, будівлю аеропорту оточили правоохоронці. Вони відмовлялися називати причину. 

Зокрема, як пише "Новини Грузії", у будівлю аеропорту поліція не пропустила кілька людей з плакатом "Російський літак йди н****".

Протестувальників підтримала президент Грузії Саломе Зурабішвілі.

"Незважаючи на опір грузинського народу, Росія приземлилася в Тбілісі рейсом, який не чекали", – написала вона у Twitter, доповнивши пост протестним тегом #No2Flights2Russia.

Тим часом під аеропортом протестувальники зустрічають пасажирів авіарейсу. Як пише "Новини Грузії", журналісти та учасники протесту ставлять їм запитання про те, чи визнають вони факт окупації Грузії Росією, але ті втікають від відповіді.

Поліція в аеропорту Тбілісі вимагає від протестувальників звільнити проїжджу частину, почалися затримання.

Оновлено (13:44): Міністерство внутрішніх справ Грузії поширило попередження до учасників акції протесту у тбіліському аеропорту, закликавши виконувати вимоги поліції та протестувати лише на дозволеній території.

"У зал вильоту аеропорту будуть допускати лише тих громадян, яким необхідно безпосередньо скористатися послугами аеропорту, та осіб, які працюють на об'єкті. ... Під час акції будь-яке порушення буде негайно припинене в рамках закону", – йдеться у повідомленні.

ЗМІ публікують відео із затриманням протестувальників. Повідомляється, що затримано вже щонайменше шістьох людей.

Авіасполучення між Грузією і Росією - що потрібно знати

Цього місяця влада Грузії погодилися на пропозиції Росії, яка окупувала частину країни, про відновлення прямого авіасполучення. 

4 роки тому авіасполучення було зупинено. Тоді російський диктатор Володимир Путін підписав указ про припинення авіасполучення на невизначений термін. Цей крок послідував за низкою антиросійських протестів в Грузії.

Про відновлення авіасполучення заговорили ще в січні. Тоді це викликало негативну реакцію України, яка продовжує боротися з російською агресією. 

10 травня Володимир Путін скасував візовий режим для громадян Грузії і офіційно дозволив прямі авіарейси в країну. 

Незабаром відповідні органи двох країн видали дозволи на здійснення прямих авіарейсів двом компаніям – російській "Азимут" і грузинській Georgian Airways. До цього часу дозвіл на виконання польотів отримали вже дві російські авіакомпанії.

У Держдепартаменті США заявляти, що відновлення авіасполучення "викличе зростання заклопотаності". Також США попередили владу Грузії про санкції у разі відновлення перельотів, однак це не змусило керівництво країни передумати. 

Зазначимо, це був не перший раз, коли авіасполучення між країнами переривалося. Так само вже було після вторгнення Росії в Грузію в 2008 році. У 2010 відновили чартерні перельоти, з 2014 року – регулярне авіасполучення.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини