Учені розповіли, чому важливо говорити з немовлятами
Спілкування з дітьми робить їх розумнішими
Британські дослідники з’ясували, що мозок дітей, з якими говорили з раннього віку, відрізняється поліпшеною провідністю сигналу.
Провівши МРТ 30-місячним дітям, учені з Університету Східної Англії відзначили більшу мієлінацію мозку в тих із них, з ким розмовляли з дитинства, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Мієлінізація — це процес обростання нервових закінчень мієліном. Останній діє, як ізоляційна стрічка на дроті, покращуючи провідність сигналу.
«Ми знаємо, що дитячий мозок дуже швидко розвивається в перші два роки життя, і до двох років його обсяг становить приблизно 80% від обсягу мозку дорослої людини», — пояснює співавтор дослідження, когнітивний психолог Джон Спенсер.
Щоправда, виявилося, що розмови з дітьми працюють не від самого народження. Аналіз МРТ шестимісячних дітей показав зворотній ефект розмов. Чим їх було більше, тим менше мієліну утворилося на нервових закінченнях.
Дослідники вважають, що це пов’язано з різними етапами формування мозку. Спочатку мозок зайнятий створенням нових клітин, а потім уже над їхнім удосконаленням. Імовірно, у перші кілька місяців ключову роль відіграє ріст мозку і вплив мовлення дорослих стимулює цей процес.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки