Китайці копають яму до серця Землі: що вони там шукають
Дослідники з Китаю почали копати у землі яму глибиною понад 10 000 метрів. Вчені вважають, що пройшовши десяток шарів гірських порід, їм вдасться дістатися до порід крейдяного періоду — відомий як крейдяна система, вік якого налічує близько 145 мільйонів років.
Про це пише Science Alert, передає ТСН, інформує UAINFO.org.
Китайські геологи сподіваються, що свердловина значно покращить розуміння будови Землі, а також допоможе у пошуках запасів нафти і газу.
Коли свердловину завершать, вона пройде через 10 континентальних пластів. Земна кора сягає глибини у середньому близько 30 кілометрів, тому мантії досягти не вдасться.
Читайте також: Вчені розгадали таємницю загадкових дірок на морському дні
Очікують, що роботи триватимуть ще понад рік — до них залучать близько двох тисяч тонн обладнання та інструментів, включаючи бурові долота та бурильні труби.
Обладнання, яке використовують для створення свердловини, повинно витримувати температуру до 200 градусів за Цельсієм і атмосферний тиск приблизно в 1300 разів вищий, ніж на поверхні.
Вчені планують використовувати отримані дані для оцінки екологічних ризиків, наприклад землетрусів та вивержень вулканів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки