MENU

Як підрив Каховської ГЕС кардинально змінить життя українців. ВІДЕО

1414 0

Як підрив Каховської ГЕС кардинально змінить життя українців. ВІДЕО

Підрив Каховської ГЕС вдарить по гаманцях українців й навіть змінить їхній раціон.

Рівень води у Каховському водосховищі стрімко знижується, так звана "мертва точка" вже перейдена. Це означає, що відбирати воду з водосховища більше не можна, йдеться в сюжеті ТСН, інформує UAINFO.org.

Журналісти розповідають, що підрив Каховської ГЕС вдарить по гаманцях українців й навіть змінить їхній раціон.

Науковець світового центру даних КПІ імені Сікорського Сергій Гапон, який заздалегідь математично прорахував небезпеку від прориву дамби Каховської ГЕС. "Далі ситуація буде розвиватися так, що вода з місця руйнації ГЕС буде йти безпосередньо в Чорне море", - каже він. Тобто одні території затоплюватиме, інші - будуть зневоднюватися. 

Читайте також: Вода вже точно не надходитиме Кримським каналом, а сама Каховська ГЕС відновленню не підлягає, – гендиректор "Укргідроенерго"

У Міндовкілля ще в жовтні 2022 року, коли росіяни замінували ГЕС, пояснили, що означає кожен метр падіння води. 

"Каховське водосховище щодня втрачає приблизно по 100 сантиметрів, саме тому, окрім затоплених берегів Херсона, ми бачимо ще змілілі пляжі у Запоріжжі та тонни риби на Дніпропетровщині. Сьогодні рівень поблизу Нікополя опустився до так званої "мертвої позначки". На іншому березі - Запорізька АЕС, її басейни-охолоджувачі, а отже, і ядерна безпека - під загрозою", - йдеться в сюжеті.

Та в "Енергоатомі" заспокоюють, заявляючи, що є ще кілька джерел охолодження системи ЗАЕС, наприклад, мобільні насосні установки або ж використання підземних свердловин питної води.

Також втрата Каховської ГЕС вплине на генерацію електроенергії в Україні, адже гідрогенерація допомогла нам пережити одну з найскладніших зим. Тепер на українських ГЕС закрили шлюзи, тобто виробництво електрики припинилося. 

Читайте також: Чого хоче Путін: Портников назвав головну мету підриву Каховської ГЕС

Крім того, сильно постраждає аграрний сектор Херсонської області, де отримували врожай овочів двічі на рік. Унаслідок цього постраждає раціон не лише українців, а й решти світу, куди наша країна експортувала зернові. Також фермери зазнають колосальних збитків. 

Вода критично необхідна й для промисловості, наразі вже під загрозою зупинки опинилися підприємства у Нікополі та Марганці Дніпропетровської області. Мешканців Кривого Рогу закликали економити воду. 

1,5 млрд грн вже виділили на будівництво нових водогонів на Дніпропетровщині, та на це потрібен час. 

Масова загибель риби, зміна русла річки, пилові бурі на місці квітучих полів, знищення рідкісних видів тварин та біосферних заповідників на Херсонщині - такі наслідки підриву окупантами дамби Каховської ГЕС.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини