MENU

Досі витрачаються дорогі ракети: Ігнат пояснив, у чому складність боротьби з іранськими дронами

313 0

Досі витрачаються дорогі ракети: Ігнат пояснив, у чому складність боротьби з іранськими дронами

Водночас у порівнянні з першими днями застосування "шахедів" Україна значно підвищила відсоток їхнього збиття.

Хоча російські ракети збивати складніше, ніж іранські дрони "Shahed", проте останні все ще несуть в собі значну небезпеку для нашої держави. Про це "Українській правді" розповів спікер Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат, інформує UAINFO.org.

"Іранські дрони – це головний біль. Їх важко все одно збивати. Легше їх стало збивати із надходженням більшої кількості засобів. Власне, мобільні вогневі групи вносять певні позитивні корективи, тому що противник почав отримувати нові партії. Коли їх летить багато, вони використовують різні маршрути, вони притискаються низько до землі", - зазначив він.

Також він додав, що, незважаючи на достатню ефективність мобільних вогневих груп, Україні досі доводиться витрачати на збиття дронів-камікадзе дороговартісні ракети.

Читайте також: У Повітряних силах пояснили, звідки Telegram-канали дізнаються про політ ракет і дронів

"Важче, звичайно, збивати ракету, але дрон – це теж така річ, яку важко виявляти, по-перше. По-друге, треба застосовувати проти нього різні засоби, якими було б раціонально його збивати – не великими зенітними ракетами, якими ми їх збиваємо, на жаль, сьогодні, бо іншого виходу немає, а збивати більше раціональними засобами такими як крупнокаліберні кулемети, зенітки ті ж самі "Гепарди", - зазначив він.

Дуже складно використовувати для збиття "шахедів" і літаки. За словами Ігната, швидкість іранського дрону складає 150 кілометрів на годину, тоді як у вітчизняних винищувачів мінімальна швидкість – 350-400, тому українським пілотам достатньо важко помітити цю ціль.

"Він (літак – ред.) просто пролітає. Йому треба його якось так супроводжувати, підсвітити й так далі", - зазначив він. 

Додатковою складністю є те, що окупанти запускають дрони в нічний час, коли їх набагато складніше виявити.

Читайте також: Чи можуть в України закінчитись ракети до Patriot: Ігнат дав відповідь

"Чому вони вночі їх і запускають? Ну щоб виснажити ППО, щоб ми витратили на них зенітні ракети, щоб вони побачили де стоять наші комплекси, зробили коригування при ракетному ударі вже з кораблів чи з літаків. Власне, така стратегія вона не нова, і вона застосовується ворогом", - сказав він.

Водночас Ігнат вказав, що у порівнянні з першими днями застосування "шахедів" Україна значно підвищила відсоток їхнього збиття. 

"У перші дні, коли їх почали застосовувати у Одесі та Дніпрі, як то кажуть, стріляла вся Одеса, стріляли, але попасти ніхто не міг. Начебто ось він летить, але в небі все оманливо, ось ти дивишся, що він летить, що він недалеко, але насправді це далеко, насправді треба коригувати вогонь, випереджати ціль на кілька корпусів, як мінімум, і робити ще поправку, що куля має певні балістичні траєкторії", - зазначив він.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини