Бутусов: Розгром російської авіації у небі над Брянською областю 13 травня було здійснено ракетами системи Patriot. В чому унікальність цієї операції?
Ілюстративне фото
Українські Повітряні сили показали, що розгром російської авіації у небі Брянської області РФ 13 травня було здійснено ракетами системи Patriot Повітряні сили показали відео, де відмічено, що 13 травня у небі над Брянською областю зенітно-ракетна система Patriot ЗС України записала на свій рахунок два бойових літаки, три гелікоптери та безпілотник ЗС РФ.
В чому унікальність цієї операції?
1. Вперше атаковані повітряні цілі глибоко над територією РФ - до 80 км від державного кордону.
2. Вперше діями на випередження знищена уся російська бойова група, яка не встигла навіть наблизитись до об'єкту атаки, ворог зазнав високих втрат.
3. Батарея Patriot приорітетна ціль для російської розвідки, діїї біля кордону, де ворог має значну перевагу у повітрі, були можливі тільки раптові, з засідки, це максимальний ризик. Швидкий прихований вихід на вогневу позицію та швидкій відхід Patriot - це вищий рівень якості управління та дій особового складу батареі (в НАТО організаційна структура зенітників батарея, в ЗСУ те саме - дивізіон).
Читайте також: Оператор Patriot розповів про мить, коли над Києвом уперше збили "непереможний" Кинджал
4. Радіоелектронна розвідка та управління ППО в цій операції показали свою високу професійність. Вмикати радар управління вогнем Patriot можливо було тільки в останній момент і тільки для гарантованого ураження, тобто організувавши спостереження іншими засобами. Інакше російська розвідка визначить позиціїї радара зенітно-ракетної системи, і сповістить літаки та гелікоптери у цьому районі, і скорегує ракетні удари по району розміщення радару. Тому лише у самий необхідний момент Patriot вмикнувся і миттєво відпрацював усі наявні цілі.
5. Це найрезультативніша атака батареї Patriot з часів створення цієї зенітно-ракетної системи.
6. Це найрезультативніша засідка на російську авіацію з 1970 року, коли під час засідки в ході операції Рімон-20 ізраїльска авіація знищила одразу чотири радянських винищувача.
Що визнав ворог і що боїться визнати генерал Суровікін?
За даними російських телеграм-каналів 13 травня було збито російську ударну групу, яка летіла на бомбардування українських сіл у складі:
1 ударний бомбардувальник Су-34 з керованими бомбами;
1 винищувач Су-35С з протирадіолокаційними ракетами та ракетами "повітря-повітря" для прикриття ударного літака;
2 гелікоптери Мі-8МТПР-1 для радіоелектронної боротьби та подавлення українських систем ППО;
1 безпілотний розвідник Орлан.
Росіяни писали, що знищені усі 11 членів екіпажів.
Цікаво, що оператори Patriot ЗС України зробили заявку на знищення в той день не двох, а трьох російських гелікоптерів.
Міноборони РФ офіційно не визнало факт атаки ЗС України та тип озброєння, який було застосовано. Хоча знищення техніки заперечити неможливо, вже відбулись і поховання пілотів, і відео в інтернеті. За характером влучання у ціль, великою відстанню від кордону, та вибухом потужної бойової частини, яка знищила усі 11 членів екіпажів, очевидно, що це був удар ракети великої дальності.
Читайте також: Збивають 100% крилатих ракет: у ЗСУ розповіли про ефективність ППО NASAMS і назвали головну проблему
Однак таке визнання стало б по суті гучним провалом командувача Повітряно-космічних сил РФ генерала Суровікіна. Не помітити розгортання біля кордону такої системи як Patriot, дозволити своїй авіації підліт до цілі на значних висотах, де їх було добре видно на радарі, все це підстави для гучної справи. Суровікін за підтримки Пригожина намагався себе виставити на той момент як найкраща заміна начальника ГШ ЗС РФ Герасімова. А українці показали, що вміють виявляти та карати недоліки російських повітряних терористів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки