Путін роздає силовикам гроші і зброю: диктатору пророкують нові бунти – NYT
Фото: Associated Press
Після нетривалого заколоту, влаштованого очільником ПВК "Вагнера" Євгеном Пригожиним, російський диктатор Володимир Путін не вдався до жорстких репресій і намагається владнати ситуацію, надавши силовикам більше грошей та повноважень. У такий спосіб президент РФ водночас створює ризики для нових бунтів, вважають експерти, опитані The New York Times, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Російський політолог Катерина Шульма акцентує, що реакція Путіна на заколот більше нагадує пряник, ніж батіг. Зокрема, вона нагадує, що минулого тижня в Кремлі влаштували розкішну церемонію для сил безпеки, а військовослужбовцям, поліції та іншим працівникам силових структур призначили офіційну надбавку у 10,5%. Крім цього, Путін пообіцяв більше зброї одному зі своїх найвідданіших керівників служби безпеки – голові Росгвардії Віктору Золотову. Останній минулого тижня похвалився, що президент пообіцяв озброїти його сили танками та артилерією.
Читайте також: Проти нас йде "гібридна війна": Путін поскаржився, що Україну "8 років накачували зброєю", і згадав про "нелегітимні" санкції
Експерти наголошують, що винагорода для військових і служб безпеки більшими грошима та повноваженнями створює ризики: певні групи всередині цих структур можуть піддатися спокусі підняти власне повстання. Вони вірять, що Путін зіткнеться з новими загрозами через розширення повноважень в апараті безпеки, який складається з різних груп інтересів і центрів влади.
"Цілком можливо, що, дивлячись на те, як розвивався заколот Пригожина, деякі інші гравці в спецслужбах побачать для себе це, скажімо так, більш вірогідним напрямком дій, ніж було до досвіду Пригожина. … Короткостроково Путін тут переміг. Але в довгостроковій перспективі це ситуація, яка дестабілізує", – каже Григорій Голосов, професор політології Європейського університету в Санкт-Петербурзі.
Читайте також: "Путін вірить у брехню, яку сам створив": експрезидент Польщі Кваснєвський про помилки диктатора
Аналітики також висловлюють думку, що після втрати "вагнерівців" як бойової одиниці Путін зіткнеться з новою проблемою: проявлена ним після заколоту лояльність може вплинути і на ефективність Росії на полі бою.
"Путін і вся його система тепер стоять перед дилемою. Якщо ви ставитиме принцип лояльності вище за ефективність, тоді не буде тих ризиків, які були пов’язані з заколотом. Але надії на більш ефективне функціонування системи теж не буде", – каже Микола Петров, запрошений науковий співробітник Німецького інституту міжнародних справ і питань безпеки в Берліні.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки