MENU

Вчені змусили ракові клітини вчинити самогубство, виробляючи бактеріальний токсин

645 0

Вченим з Тель-Авівського університету (TAU) вперше вдалося закодувати бактеріологіний токсин у молекули месенджерної РНК, які доставили його у ракові клітини та змусили їх фактично скоїти самогубство.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Theranostics, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.

Революційним дослідженням керували аспірантка Ясмін Гранот-Маток і професор Дан Пеер, піонер у розробці РНК-терапії, керівник лабораторії наномедицини Школи біомедицини та досліджень раку ім. Шмуніса, а також віце-президент TAU з досліджень і розробок.

"Наша ідея полягала в тому, щоб доставити безпечні молекули мРНК, що кодують бактеріальний токсин, безпосередньо до ракових клітин, спонукаючи їх виробляти токсичний білок, який згодом вб'є їх. Це все одно, що помістити троянського коня всередину ракової клітини", – розповів Пеер.

Читайте також: Вчені придумали, як перемогти "ген Евересту", який є причиною росту ракових пухлин 

Він зазначив, що на відміну від хіміотерапії, яка вбиває як ракові, так і здорові клітини, новий метод має чітку ціль, тож не завдає онкохворому пацієнту зайвої шкоди.

В першу чергу вчені закодували у молекули мРНК генетичну інформацію токсичного білка, що виробляється бактеріями родини псевдо монад. Схожа технологія були використана при створенні мРНК-вакцини проти COVID-19, коли генетичну інформацію спайкового білка COVID-19 було закодовано в молекули мРНК.

Згодом лабораторія наномедицини, якою керую Пеер, розробила ліпідні наночастинки, в які були упаковані молекули мРНК. Ці частинки також було вкрито антитілами, аби переконатися, що "інструкції" від мРНК щодо виробництва токсину досягнуть саме ракових клітин.

Після цього частинки було введено піддослідним мишам, які хворіли на рак шкіри.

"Коли ракова клітина зчитує "інструкцію", вона починає виробляти токсин так, ніби вона сама є бактерією, і цей самостійно вироблений токсин врешті-решт вбиває її. Таким чином, простою ін'єкцією в ложе пухлини ми можемо змусити ракові клітини "покінчити життя самогубством", не пошкодивши при цьому здорові клітини", – зазначив Пеер.

Читайте також: Подвійний удар. Популярний препарат проти діабету й ожиріння виявився ефективним для лікування раку

Він також додав, що ракові клітини не зможуть виробити резистентність до цієї технології, як це часто трапляється при хіміотерапії, оскільки вченим будо достатньо замінити природний токсин.

Тести показали, що перша ж ін'єкція такого препарату вбивала 44-60% ракових клітин.

За словами професора, використання саме бактерії псевдомонади та тестування її проти раку меланоми – це лише "питання зручності".

Пеер припускає, що більшість токсинів, які виробляються анаеробними бактеріями, особливо тими, що живуть у ґрунті, ймовірно, можна буде використовувати в цьому методі.

"Це наш "рецепт", і ми знаємо, як доставити його безпосередньо до клітин-мішеней за допомогою наших наночастинок", – пояснив вчний.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Obozrevatel


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини