MENU

Вчені придумали, як перемогти "ген Евересту", який є причиною росту ракових пухлин

543 0

Вчені придумали, як перемогти "ген Евересту", який є причиною росту ракових пухлин

Вчені знайшли ахілесову п'яту гену MYC (myc proto-oncogene), який становить одну з найбільших проблем у лікуванні раку. Цей ген відповідає за підтримку росту і розвитку інших генів, що викликають рак, а також не реагує на жодне лікування.

Нове дослідження, яке виявило, як можна завадити MYC робити свою справу, опубліковано у журналі Nature. Вчені часто називають MYC "Еверестом" раку через нездатність побороти його, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel. 

"Відомо, що він відповідає за регуляцію генів раку у 70% випадків. Тому він є важливою мішенню для боротьби з раком", – розповів дослідник з Health Cancer Center Університету Флориди Метью Дісней.

Дісней та його команда виявили сполуки, які в майбутньому можуть бути використані для створення ліків, які блокуватимуть ген MYC. Вони також вважають, що їхнє дослідження допоможе боротися і з іншими генами, які прискорюють ріст ракових пухлин у людини, таких як JUN та MIR155.

Читайте також: Подвійний удар. Популярний препарат проти діабету й ожиріння виявився ефективним для лікування раку

Дослідники пояснюють, що MYC є білком-фактором транскрипції, який безпосередньо підтримує ракові стовбурові клітини в організмі, які діють як "насіння для раку". Тож вплинути на MYC на рівні білка неможливо.

Однак під час дослідження вдалося встановити, що месенджерна РНК (мРНК), яка кодує MYC, утворює структури, на які вчені можуть впливати. Дослідникам вдалося виявити загалом 2 000 нових структур РНК і шість хімічних структур, які можуть зв'язуватися з мРНК MYC. Ці ж структури, найімовірніше, будуть ефективними й проти генів JUN і MIR155.

Для впливу на РНК вчені пропонують використовувати низькомолекулярні ліки, а також новітні сполуки, які знищуватимуть мРНК.

Як пише Interesting Engineering, дослідники вважають, що новий метод лікування може дати нову надію для онкохворих людей.

Дісней та його команда працювали над структурами РНК протягом останніх 15 років і раніше протестували деякі зі своїх напрацювань на мишах. Тоді їм вдалося усунути ракові пухлини.

Читайте також: Смертельний вітамін? Медики встановили, які речовини прискорюють ріст ракових клітин

Obozrevatel


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини