MENU

США підтвердили передачу Україні касетних боєприпасів: Байден назвав це рішення "важким"

427 0

США підтвердили передачу Україні касетних боєприпасів: Байден назвав це рішення "важким"

Адміністрація президента США Джо Байдена оголосила про новий пакет військової допомоги Україні на $800 млн. До нього, зокрема, увійшли касетні боєприпаси, відсоток нерозірваних снарядів яких становить менше ніж 2,35%.

Про це повідомив представник Білого дому Джейк Салліван на брифінгу, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

"Наше рішення про безпекову допомогу ґрунтується на потребах України, а Україні потрібна артилерія для підтримки її наступальних і оборонних операцій", – заявив він.

Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван сказав, що рішення відправити касетні боєприпаси було непростим. 

"Це важке рішення. Це рішення ми відклали. Це рішення вимагало серйозного аналізу потенційного збитку цивільному населенню. Коли ми зібрали все це разом, була одностайна рекомендація від команди національної безпеки, і президент Байден вирішив, порадившись з союзниками та партнерами й членами Конгресу, рухатися вперед у цій стратегії", - пояснив він.

Салліван зазначив, що Вашингтон відкладав це рішення через те, що касетні снаряди небезпечні для цивільного населення.

Читайте також: Експерт розповів про сильні сторони касетних боєприпасів, які може отримати Україна

"Ми не залишимо Україну в жодному моменті цього конфлікту – крапка. Росія використовувала касетні бомби з початку війни для атаки по Україні, якій тепер потрібна та сама зброя для захисту своєї території. Ми розуміємо, що касетні бомби створюють ризик для цивільного населення. Ось чому ми відкладали це рішення так довго, як могли. Але ще більшим ризиком буде, якщо російські війська підуть вперед і будуть захоплювати ще більше української території, тому що в України немає артилерії", – пояснив він надання боєприпасів Україні.

Також радник американського президента заявив, що Україна надала письмові гарантії, що буде мінімізовувати ризики для цивільних. Він додав, що Київ аргументував потребу в касетних боєприпасах одночасно з наданням гарантій того, що ці боєприпаси використовуватимуть на полі бою.

"Але лінія фронту постійно змінюється, тому чітко визначити на мапі місце їхнього використання ми не можемо", – сказав радник президента США.

Крім того, до нового пакета допомоги від США увійшли:

– 32 бойові машини піхоти Bradley та 32 бронетранспортери Stryker;

– додаткові боєприпаси для ЗРК Patriot і HIMARS;

– ракети ППО AIM-7;

– зенітні комплекси Stinger, Javelin;

– 31 155-мм гаубиця;

– 105-мм й 155-мм артилерійські снаряди, включно з DPICM;

– ракети трубного пуску, безпілотні літальні системи Penguin та підривні боєприпаси;

– обладнання для розмінування, запчастини, стрілецька зброя й 28 мільйонів набоїв до неї;

– 27 тактичних автомобілів для підйому техніки;

– 10 тактичних автомобілів для буксирування та перевезення техніки.

Читайте також: Чехія передасть Україні гелікоптери й навчатиме пілотів літаків

Президент Джо Байден заявив, що вперше готовий надати Україні касетні боєприпаси. Він зазначив, що це було "важким рішенням", але зрештою він зрозумів усю необхідність цього постачання.

Про це повідомляє CNN. Передача цих боєприпасів сприймається лише як пробний період.

"Це було дуже тяжке рішення з мого боку. І, до речі, я обговорював це з нашими союзниками", – сказав Байден.

Касетні боєприпаси, які США відправлять до України, будуть сумісні з наданими США 155-мм гаубицями — ключовою артилерійською зброєю, яка дозволила Україні відвоювати територію за останній рік.

Байден сказав, що касетні боєприпаси відправляються на "перехідний період", поки США не зможуть виробляти більше 155-мм артилерійських гармат.

"Це війна, пов'язана з боєприпасами. І в них закінчуються ці боєприпаси. І ось, що я зрештою зробив, я скористався рекомендацією міністерства оборони – не назавжди, а з урахуванням цього перехідного періоду, доки ми отримуємо ще 155 одиниць зброї, цих снарядів, для українців", – сказав Байден.

Читайте також: Подоляк розкритикував Human Rights Watch за звинувачення України у використанні касетних снарядів

Він додав, що понад 100 країн, включаючи Велику Британію, Францію та Німеччину, оголосили боєприпаси поза законом відповідно до Конвенції про касетні боєприпаси. Але США та Україна не підписали заборону.

Він додав: "Але головне, у них зараз або є зброя, щоб зупинити росіян – не дати їм зупинити український наступ через ці райони, – або ні. І я думаю, що вони потребували їх".

Рішення надати касетні боєприпаси приймається в критичний момент війни, оскільки українці щосили намагалися досягти великих успіхів у своєму контрнаступі проти Росії.

Зазначимо, що касетні снаряди випускають велику кількість дрібних елементів, тому їх вважають більш небезпечними для цивільного населення. Також у них порівняно високий відсоток нерозривання, через що вони становлять небезпеку протягом багатьох років після завершення конфлікту.

2008 року понад 120 країн ухвалили договір про заборону виробництва, застосування і накопичення касетних боєприпасів. США, РФ і Україна відмовилися приєднатися до нього.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини