MENU

У НАТО терміново узгоджують, що запропонують Україні у Вільнюсі: Politico розкрило деталі

466 0

У НАТО терміново узгоджують, що запропонують Україні у Вільнюсі: Politico розкрило деталі

Очікується, що зрештою Київ не отримає твердої обіцянки щодо членства в НАТО, на яку розраховує.

Як пише Politico з посиланням на джерела, напередодні саміту НАТО, який відбудеться 11-12 липня в Литві, західні союзники Києва терміново узгоджують проект декларації про гарантії безпеки, які будуть запропоновані Україні, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Упродовж останніх тижнів члени Альянсу працювали над визначенням того, які тимчасові зобов’язання щодо безпеки вони можуть надати України до її приєднання до НАТО, яке деякі члени вважають можливим тільки після завершення війни. Просто зараз невелика група західних союзників бере участь у "попередніх" і "несамовитих" переговорах з цього приводу.

Читайте також: Екс-президент Литви Даля Грибаускайте пояснила, чому механізм прийому України в НАТО треба запускати негайно

Високопоставлений дипломат НАТО підтвердив журналістам під час окремого брифінгу, що "в останню хвилину ведуться запеклі переговори про те, який це (гарантії безпеки – ред.) матиме вигляд". Ці зусилля є частиною ширших переговорів всередині НАТО та між декількома групами країн-членів щодо того, як західні союзники мають продемонструвати довгострокову підтримку Україні. Зі сторони США довести угоду до фінішної прямої доручено представнику Пентагону Коліну Калу.

Очікується, що зрештою Київ не отримає твердої обіцянки щодо членства в НАТО, на яку розраховує. Натомість буде надано обіцянку продовжити надавати значну частину допомоги, яку Україна вже отримує від союзників (зброя, обладнання, навчання, фінансування та розвідувальні дані).

Читайте також: НАТО хоче дочекатися результатів війни для ухвалення рішення щодо запрошення України, – Клімкін

"Це фактично гарантія для України, що ми ще дуже довго будемо оснащувати їхні збройні сили, фінансувати їх, консультувати, навчати, щоб вони мали силу стримування. проти будь-якої майбутньої агресії", – каже високопоставлений дипломат НАТО. 

Водночас, за словами дипломатів, деталі цієї підтримки не міститимуться в декларації. Передбачається, що кожна зацікавлена ​​країна буде самостійно визначати з Україною на двосторонній основі, якими будуть зобов’язання, і це може бути що завгодно, від протиповітряної оборони до танків. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини