MENU

Розкладається за той самий час, що й бананова шкірка: американські вчені розробили новий унікальний біопластик

298 0

Американські вчені розробили новий біопластик, що швидко розкладаєтьсяНовий біопластик розкладається дуже швидко, що допоможе уникнути забруднення навколишнього середовища (Фото:ViktoriiaDyachenko/Depositphotos) 

Група дослідників із Вашингтонського університету розробила новий біопластик, який розкладається за той самий час, що й бананова шкірка в сміттєвому баку для компосту.

Ці біопластики повністю зроблені з порошкоподібних синьо-зелених клітин ціанобактерій, також відомих як спіруліна. Команда використовувала тепло і тиск, щоб надати порошку спіруліни різних форм, використовуючи той самий метод обробки, який використовується для створення звичайних пластиків, інформує UAINFO.org  з посиланням на NV.ua.

"Ми були зацікавлені у створенні біопластиків, які були б біовиробничими та біорозкладними на наших подвір'ях, а також придатними для перероблення, масштабування та вторинної переробки", — каже старший автор Елефтерія Румелі, доцент кафедри матеріалознавства та інженерії Університету Вашингтона.

Читайте також: Пластик усюди. Вчені виявили небезпечні частки в повітрі на висоті майже 3 км

Дослідники вирішили використовувати спіруліну для виготовлення свого біопластику з кількох причин. По-перше, сировину можна вирощувати у великих масштабах, бо люди вже використовують її для приготування різноманітних продуктів харчування та косметики.

Читайте також: Хіміки перетворили пластикове сміття на цінне добриво

Крім того, клітини спіруліни поглинають вуглекислий газ у міру свого зростання, що робить цю біомасу вуглецево-нейтральною або потенційно вуглець-негативною сировиною для пластмас.

«Спіруліна також має унікальні вогнестійкі властивості, — сказав провідний автор Харіш Айєр, докторант UW з матеріалознавства та інженерії. — При впливі вогню він миттєво самозатухає, на відміну від багатьох традиційних пластиків, які або згорають, або плавляться.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

NV.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини