MENU

Розвідка РФ слідкує за владою Молдови за допомогою антен на даху посольства, – розслідування

249 0

Розвідка РФ слідкує за владою Молдови за допомогою антен на даху посольства, – розслідування

На даху російського посольства в Кишиневі з кожним роком зростає кількість тарілок та пристроїв, що передають. Спецслужби використовують їх для стеження.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на розслідування Jurnal TV та The Inside, інформує UAINFO.org.

Молдовські журналісти з Jurnal TV нарахували 28 тарілок, "штирів", що передають або приймають пристрої, встановлені на дахах як самого посольства, так і сусідньої будівлі, де проживають дипломати та техперсонал. Це набагато більше, ніж у рекордсмена за кількістю антен – посольства РФ у Бельгії. Там встановлено 17 антен, а в Кишиневі на 11 більше.

Крім "слухачів" та хакерів з військової розвідки, на даху посольства було помічено 23 офіцери з технічного управління СЗР.

За допомогою параболічних антен можна встановлювати супутниковий зв'язок, мікрохвильову лінію ретрансляційного або посилювати сигнал бездротового інтернет-маршрутизатора. А ще така антена може визначати місце розташування кораблів, літаків та керованих ракет. Параболічні антени перехоплюють сигнали супутникової телефонії, наприклад системи Thuraya, що дозволяє прослуховувати телефонні переговори майже у всіх європейських країнах.

Читайте також: Україна може допомогти Молдові з Придністров'ям. Експерт розповів, що для цього потрібно

Грати Яги-Уда здатні перехоплювати переговори щодо рації місцевих поліцейських, таксистів, авіадиспетчерів тощо. Широкосмугова дискоконусна приймально-передавальна антена (ШДППА) з круговою діаграмою використовується для двостороннього зв'язку в зоні прямої видимості до 100 км, що дозволяє безпосередньо спілкуватися з керівництвом резидентур у проросійських Придністров'ї та Гагаузії.

Ще їх застосовують для обміну короткими повідомленнями із супутниками у космосі і за одну секунду вони можуть передати велику кількість інформації. Супутникові антени ШДППА встановлені на всіх російських посольствах у різних державах світу, та їх використовують ГРУ, СЗР та 5-та служба ФСБ.

Як зазначається у розслідуванні, підвищену активність у Молдові російська розвідка почала проявляти з 2015 року, коли Москва остаточно зробила ставку на соціаліста Ігоря Додона, який за рік зайняв крісло президента країни.

Прокремлівському ставленику потрібна була підтримка дружніх спецслужб, і в Кишинів зачастили кадрові офіцери ГРУ, СЗР, 5-ї Служби ФСБ та співробітники молдавського відділу Управління президента з міжрегіональних та культурних зв'язків із зарубіжними країнами, кістяк якого становлять вихід.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

РБК-Україна


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини