Порушення добових ритмів підвищує ризик інсульту та скорочує життя, – дослідження
Дослідники з Медичної школи Морхауз разом із вченими з Алабамського університету встановили, що порушення циркадних ритмів пов'язані зі скороченням тривалості життя, а також підвищеним ризиком інсульту.
Результати роботи опубліковані в American Journal of Physiology-Heart and Circulatory Physiology (Ajpheart), інформує UAINFO.org.
Автори провели низку експериментів на щурах: вони розглянули різні порушення добових (циркадних) ритмів. Щури початково були схильні до інсульту, оскільки їхня їжа містила підвищений рівень солі. Їх поділили на кілька груп, які засипали з різним освітленням.
Читайте також: Денний сон може врятувати від хвороб: вчені визначили, коли слід дрімати
Добові ритми - це циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов'язані зі зміною дня та ночі. Вони керують багатьма процесами в організмі людини та впливають на вироблення гормонів, температуру тіла, діяльність мозку. Одна з найважливіших функцій – контроль виробництва гормонів, які впливають на цикли сну – мелатоніну і кортизолу. Вироблення мелатоніну залежить від освітленості приміщення, тому вчені впливали саме на світло.
Читайте також: Сніданок до восьмої ранку знижує ризик розвитку діабету, – дослідження
Експеримент проходив упродовж 12 тижнів. Виявилося, що таке тривале порушення добових ритмів прискорило настання інсульту, а також скоротило тривалість життя щурів. Крім того, у піддослідних, які зазнали змін графіка освітлення, перестав знижуватися кров'яний тиск під час нічного сну, що властиво здоровим тваринам.
За словами вчених, у людей при таких порушеннях спостерігатимуться такі ж наслідки.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки