MENU

Маск відмовив ЗСУ у проханні ввімкнути Starlink в Криму: тепер Пентагон купить для ЗСУ Starlink, які Маск не зможе відключити, – NYT

427 0

Маск відмовив ЗСУ у проханні ввімкнути Starlink в Криму: тепер Пентагон купить для ЗСУ Starlink, які Маск не зможе відключити,  – NYT

Американський мільярдер Ілон Маск, власник SpaceX, Tesla та Twitter, торік нібито отримав прохання від українського командування ввімкнути супутниковий інтернет Starlink у районі тимчасово окупованого Росією Криму. У ЗМІ заявили, що підприємець відмовився це робити.

Про це пише видання The New York Times, посилаючись на анонімні джерела. Співрозмовники стверджують, що Збройні сили України нібито хотіли використовувати Starlink-з'єднання, щоб відправити начинені вибухівкою морські безпілотники на кораблі РФ, пришвартовані в Чорному морі. Проте Маск не захотів зробити свій інтернет доступним у районі Криму, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Пізніше Маск сказав, що Starlink не можна використовувати для ударів безпілотників на великі відстані.

У NYT також заявили, що 17 березня голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі та командувач ЗСУ Валерій Залужний під час телефонної розмови обговорювали Маска та його інтернет.

Тему технології Starlink порушив український генерал, заявили журналістам три джерела. За словами Залужного, рішення України на полі бою залежать від подальшого використання Starlink для зв'язку, і його країна хоче забезпечити доступ й обговорити, як покрити вартість послуги.

Головком ЗСУ також запитав, чи є у Сполучених Штатів оцінка ділових інтересів і політики Маска. Американські чиновники не дали відповіді, стверджують у The New York Times.

Читайте також: SpaceX обмежила використання Україною інтернету Starlink для управління дронами

Видання зазначило, що Маск став домінуючим гравцем у космосі, оскільки він неухильно розвиває технології супутників Starlink та аерокосмічного агентства SpaceX.

"Те, як він користується цим впливом, викликає глобальну тривогу", – йдеться у статті.

Мільярдер із 2019 року регулярно відправляє в космос ракети SpaceX, які доставляють на орбіту десятки відносно невеликих супутників. Журналісти порівняли їх із розміром дивана. Ці супутники зв'язуються з терміналами на Землі, щоб передавати високошвидкісний інтернет практично в будь-який куточок планети.

Сьогодні в небі  понад 4500 Starlink, що становить понад 50% усіх активних супутників. Вони вже почали змінювати колір нічного неба, заявили журналісти. У планах підприємця вивести на орбіту 42 000 супутників у найближчі роки.

Інтернет Starlink активно використовується в різних країнах, у тому числі й військовими. Великим замовником Starlink є Міністерство оборони США, військові Японії тестують цю технологію, а в Україні вже застосовують в умовах повномасштабної війни.

У Маска є можливість закрити доступ до його інтернету для будь-якого клієнта, окремого регіону чи цілої країни. Також теоретично він має можливість використовувати конфіденційну інформацію, яку збирає служба.

У NYT заявили, що мільярдер уже декілька разів обмежував роботу Starlink під час війни в Україні. Такі ситуації змушують командування ЗСУ змінювати стратегію.

З одного боку, Маск дуже допоміг Україні. З іншого боку, він робив деякі неоднозначні публічні заяви. Зокрема, торік він оприлюднив власний "мирний план", який підіграв інтересам Росії. Підприємець не був проти окупації РФ деяких українських територій.

Читайте також: Росія використовує секретну зброю, аби глушити Starlink в Україні, – WP

Врешті-решт у червні міністр оборони США Ллойд Остін схвалив угоду про покупку від 400 до 500 нових терміналів та послуг супутникового інтернету Starlink. Це дасть можливість Пентагону контролювати термінали в Україні, щоб пристрої виконували ключові функції та певні місії під час війни. Така угода надасть можливість українським військовим отримувати доступ до інтернету, не побоюючись переривання сигналу. 

Видання зазначає, що угоду між Пентагоном та Starlink було укладено для того, щоб надати Україні спеціальні термінали та послуги для виконання конфіденційних функцій. За словами джерел NYT, знайомих із договором, Пентагон отримає контроль над налаштуваннями сигналів Starlink на території України, щоб нові пристрої мали змогу реалізувати поставлені цілі.

Варто зазначити, що на відміну від традиційних оборонних підрядників, продажі зброї яких у зарубіжні країни зазвичай здійснюються через федеральний уряд США, Starlink є комерційним продуктом. Це дозволяє власнику компанії Ілону Маску діяти таким чином, що іноді не відповідає інтересам США.

За словами співробітника Центру стратегічних та міжнародних досліджень Грегорі Аллена, компанія Ілона Маска досить відкрито виступала проти зовнішньої політики США у розпал війни.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини