MENU

Президент Нігерії вимагає у парламенту дозвіл на вторгнення до Нігеру: інші країни Західної Африки готові приєднатись

723 0

Президент Нігерії вимагає у парламенту дозвіл на вторгнення до Нігеру: інші країни Західної Африки готові приєднатись

Тим часом Франція відмовилася закрити свої військові бази та вивести війська з Нігеру.

Як повідомило видання The Africa Report, президент Нігерії Бола Тінубу попросив парламент схвалити мобілізацію армії для можливої інтервенції в Нігер, де нещодавно відбувся військовий переворот та повалення президента Мохаммеда Базума. Це може статися, якщо бунтівники не відреагують на умови Економічного співтовариства країн Західної Африки (ЕКОВАС). Як відомо, на виконання умов їм дали час до неділі, 6 серпня, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Йдеться про вимогу до генерала Абдурахамана Чіані, який претендує на владу в Нігері, залишити лідерську позицію та поновити на посаді обраного президента Мохаммеда Базума.

Як пише видання, на засіданні в Сенаті Нігерії зачитали документ із закликом президента мобілізувати Збройні сили. Також він закликав повністю перекрити морські та повітряні шляхи до Нігеру після військового перевороту.

Водночас, як йдеться у матеріалі Reuters, начальники штабів ЕКОВАС продовжують роботу над можливою військовою інтервенцією в Нігер. Розроблено план для того, щоб скасувати наслідки перевороту.

Читайте також: Переворот у Нігері: президент просить світ захистити країну від РФ

ЕКОВАС не розголошуватиме учасникам перевороту, коли й де буде завдано удару. Це рішення буде ухвалено главами держав.

"Тут опрацьовано всі елементи, які увійдуть до будь-якої можливої інтервенції, включаючи необхідні ресурси, способи та терміни розгортання сил", – заявив комісар ЕКОВАС з політичних питань, миру та безпеки Абдель-Фатау Муса.

Напередодні організація направила до Нігеру делегацію для пошуку "полюбовного рішення", проте зустріч в аеропорту з представниками хунти не призвела до домовленості.

Як пишуть журналісти, блок зайняв жорстку позицію щодо захоплення влади у Нігері: це сьомий переворот у Західній та Центральній Африці з 2020 року.

"З огляду на його уранові та нафтові багатства, а також ключову роль у війні з ісламістськими повстанцями в регіоні Сахеля, Нігер має стратегічне значення для Сполучених Штатів, Китаю, Європи та Росії", – йдеться у матеріалі.

Республіка Нігер на карті Google 

Своєю чергою влада Франції заявила, що відмовляється визнавати рішення військових Нігеру денонсувати військові угоди з Парижем, передає УНІАН. 

Напередодні військова хунта, що прийшла до влади в Нігері в результаті недавнього військового перевороту, оголосила про денонсацію військових угод з Францією. Згідно з рішенням, всі 1500 французьких військових, які розміщені в Нігері, повинні покинути територію країни. 

У відповідь влада Франції заявила, що відмовляється визнавати рішення військових Нігеру денонсувати військові угоди з Парижем.

Читайте також: Що спільного між Нігером та білоруськими вертольотами над Польщею?

"Франція нагадує, що правова основа її співпраці з Нігером в області оборони заснована на угодах, укладених із законною владою Нігеру", - йдеться в повідомленні французького МЗС.

Тим часом надходять повідомлення, один з найбільших французьких телеканалів "France 24", мовлення якого вчора обірвалося в Нігері, повідомляє про встановлення контактів між владою Нігеру і "Групи Вагнер". 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини