Підрив нафтового танкера SIG був спецоперацією СБУ та ВМС, – джерела. ВІДЕО атаки
СБУ та ВМС України провели нову спецоперацію у Чорному морі. Захисники підірвали великий нафтовий танкер РФ SIG, який транспортував паливо для російських військ.
Про це "РБК-Україна" повідомили джерела в СБУ, інформує UAINFO.org.
Як повідомляють джерела, спецоперація проходила вже за класичним сценарієм: надводний дрон, 450 кг тротилу, вибух. Як результат - один з найбільш потужних нафтових танкерів РФ (збудований у 2014 році, майже 5 тисяч тонн) розпочав "отрицательное плавание" біля Кримського мосту.
Читайте також: У районі Кримського мосту пролунали вибухи: пошкоджено підсанкційний російський танкер. ФОТО
За попередньою інформацією, російський танкер був добре навантажений паливом, тож "феєрверк" було видно здалеку.
"Свою чергову успішну спецоперацію СБУ проводила спільно з ВМС. Цікаво, що вона відбувалася саме в територіальних водах України", - зазначають джерела.
#BREAKING Video footage of Ukrainian kamikaze USV strike on Russian-flagged Sig oil tanker last night in the Kerch Strait. pic.twitter.com/Hb5hBvc3Xe
— Clash Report (@clashreport) August 5, 2023
Як зазначає Defense Express, це відео чудово демонструє, що українські надводні дрони-камікадзе мають певні переваги над спеціалізованими протикорабельними ракетами. І мова звісно йде не лише про дальність, бо для атаки вочевидь було необхідно подолати понад 600 км, а й у питанні селекції цілі для атаки.
Читайте також: Великий десантний корабель РФ "Оленегорский горняк" у Новоросійську атакувала СБУ, – джерела
Наприклад оператор, який безпосередньо керує дроном, проводить його вздовж борта, що дозволяє точно ідентифікувати судно, а вже потім спрямовує його точно у машинне відділення. У результаті, як повідомили самі рашисти: розливу палива не відбулось, постраждалих немає, але судно втратило хід через пошкодження та затоплення силової установки. Останнє чудово видно на фото з самого танкера:
У випадку застосування протикорабельної ракети, то не було можливості точної ідентифікації цілі, бо радіолокаційна головка самонаведення просто б обрала найбільшу ціль, яка підпадала б під закладену сигнатуру. Також настільки б філігранно уразити танкер вона також не змогла.
Тобто мова йде про виважений удар необхідної сили із мінімізацією супутніх наслідків, хоча можливість повністю знищити весь танкер ударом у центр борта було значно легше.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки