Для контрнаступу ЗСУ на півдні створені інженерно-саперні батальйони, – генерал Герега
В угрупованні Сил оборони України сформовано п’ять інженерно-саперних батальйонів для нарощування спроможностей української армії та подолання мінно-вибухових загороджень противника на півдні країни. Вони отримали від країн-партнерів допомогу у вигляді близько 100 одиниць спеціальної техніки, необхідної для пророблення проходів.
Як зазначає Military Media Center, про це повідомив командувач Сил підтримки ЗСУ бригадний генерал Дмитро Герега, інформує UAINFO.org.
Він розповів, що складність ведення Силами оборони України наступальних дій на південному напрямку полягає в тому, що противник влаштував на окупованих територіях багатоешелоновану систему інженерних загороджень, яка складається з декількох смуг протяжністю від 10 до 40 км кожна, їх щільність достатньо велика.
Читайте також: Заміновано було все: у ЗСУ розповіли про унікальність операції зі звільнення Старомайорського
Смуги загороджень містять протитанкові мінні поля, невибухові загородження у вигляді протитанкових ровів, бетонні піраміди (так звані «зуби дракона»), протитанкові їжаки, дротові перешкоди. Противник підступно використовує міни, в тому числі таким чином, щоб їх не можна було вилучити.
Саме для нарощування спроможностей Сил оборони у подоланні мінно-вибухових загороджень противника в угрупованні сил і засобів підтримки та було сформовано п’ять інженерно-саперних батальйонів. Як розповів генерал, частина особового складу підрозділів пройшла підготовку за кордоном (близько 200 військовослужбовців) та виконує завдання у складі визначених угруповань, а також з розмінування деокупованих територій в Миколаївській, Херсонській та Харківській областях. Протягом липня-серпня ще близько 150 військовослужбовців пройдуть підготовку за кордоном.
Читайте також: До чотирьох мін на кожному квадратному метрі: в МВС розповіли про особливість контрнаступу
За словами Гереги, інженерні підрозділи отримали від країн-партнерів близько 100 одиниць спеціальної техніки, необхідної для пророблення проходів у вибухових та невибухових загородженнях (інженерні танки, установки та заряди розмінування, танкові мостові укладачі та інше). Наразі здійснюється підготовка екіпажів зазначеної техніки за кордоном.
"Успішне виконання завдань військовими інженерами та саперами дозволяє нашим захисникам проводити наступальні дії на визначених напрямках і наближати Перемогу", – пояснив Герега.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки