MENU

Компанія ДТЕК не пройшла перевірку регулятора, але звинувачує у цьому будівельників

314 0

Компанія ДТЕК не пройшла перевірку регулятора, але звинувачує у цьому будівельників

ДТЕК продовжує обмінюватися звинуваченнями у порушеннях з будівельною компанією «Фамільний дім» щодо підключення комплексу «Малинки» та «Віа Рома». Будівельники у свою чергу подали до суду на монополіста за порушення термінів виконання оплаченого підключення та домоглися позапланових перевірок одеського ДТЕК.

Так, під час перевірки інспектори регулятора встановили, що компанія ДТЕК протягом кількох років системно порушувала законодавство України та права населення, зриваючи терміни щодо підключення житлових комплексів «Малинки» та «Море» до своїх мереж, при тому, що ці роботи були оплачені в повному обсязі ще чотири роки тому. Якісні послуги досі не надаються мешканцям будинків.

Мало того, енергетичний монополіст спробував звинуватити у власних порушеннях ініціатора перевірки будівельну компанію «Фамільний Дім». Для цього Одеський ДТЕК фактично «заднім» числом у березні 2023 року письмово повідомив забудовнику, що вважає припиненими з січня 2023 року договірні відносини щодо приєднання до мереж житлового комплексу «Віа Рома».

Причиною цього стали побоювання, що зміст технічних умов, підписаних раніше, потраплить у перевірку, а кількість порушень законодавства спричинить багатомільйонні штрафи або навіть втрату ліцензії. Щоб приховати це, одеський ДТЕК фактично взяв відповідальність за порушення охоронної зони високовольтної повітряної лінії на себе.

Цікаво, що сусідство кількох секцій житлового комплексу з охоронною зоною високовольтної повітряної лінії 110 кВ не є небезпечним для здоров’я, оскільки, згідно з двома незалежними висновками, рівень електромагнітного випромінювання біля будинку майже в тридцять разів нижчий від гранично допустимої законом норми. ТОВ «СК Фамільний Дім» та керуючий будинком готові надати щонайменше два офіційні висновки досліджень державних компетентних служб, включаючи комплекс дослідження Державного інституту судових експертиз, встановлено факти відсутності будь-якої небезпеки для мешканців.

У «Фамільному Домі» заявляють, що всі необхідні документи та юридичні підстави для оформлення побутового тарифу виконані, у тому числі на території ЖК змонтовано нову трансформаторну підстанцію потужністю понад 1 мВт, від якої комплекс запитаний зараз та потужності якої надлишок. А значить будівництво ще однієї ТП, як того вимагає ДТЕК, не має сенсу.

«Для переведення мешканців на побутовий тариф Одеському ДПЕК потрібно витратити максимум 10 хвилин часу та поставити підпис на одному папірці, — зазначають у компанії «Фамільний дім». — З невідомих причин ДТЕК Одеські електромережі не повідомляють громадськості, що ми вперше письмово звернулося з цього приводу ще 26 січня 2023 року після введення комплексу в експлуатацію. Одеський ДТЕК навіть надав для оплати рахунок за пломбування лічильників і протягом лютого 2023 року його фахівці опрацьовували наданий документ для встановлення побутового тарифу за спрощеною у воєнний час процедурою. Нині житловий комплекс має надійне та безпечне енергопостачання від власної нової підстанції».

Зазначимо, що компанія «Фамільний Дім» прийняла рішення передати всі кошти, які відповідно до законодавства має компенсувати ДТЕК, а саме 9,7 млн гривень, на допомогу Збройним силам України.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Odessa Online


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини