MENU

Правила етикету: як виголошувати тост за столом у гостях

3189 0

Більшість святкових застіль важко собі уявити без коротких промов з келихом вина, які ми традиційно називаємо тостами. Але згадайте, як буває тяжко перечекати, поки хтось аж надто красномовний закінчить говорити. Або як може бути ніяково промовляти тост, коли черга дійде до вас. Не схибити у такій ситуації дозволяють правила етикету.

OBOZREVATEL розповідає, як правильно готувати свою застільну промову. І як поводитись під час виголошення тостів, інформує UAINFO.org

Як виголошувати тости

Право першого тосту завжди належить господарям свята. Тягнути з цим моментом не варто. Щойно перед початком трапези винесуть напої, настає слушний час. Також хороший момент для тосту – безпосередньо перед десертом.

Якщо господар свята з якихось причин не хоче чи не може виголосити тост, перша промова має обов’язково бути на його чи її честь. Виголошувати її повинен хтось із близьких.

Читайте також: 6 залізних правил англійської ввічливості, які варто перейняти всім

Групових тостів краще уникати, за винятком ситуацій, коли це справді доречно. Наприклад, на весіллі, коли всі п’ють за молодят, під час святкування командної перемоги чи вшанування досягнень якоїсь компанії.

Перед тим, як виголосити тост, потрібно встати і привернути до себе загальну увагу. Дехто при цьому постукує виделкою по келиху або покашлює, але таких жестів краще уникати. Значно краще прямо сказати: "Час для наступного тосту".

Під час промови потрібно віддавати всю свою увагу тому, кому вона присвячена – дивитись у вічі, звертатись напряму.

Що говорити під час виголошення тосту

Готувати цілу промову або стендап не варто. Особливо, якщо свято не на вашу честь, ви – не з найближчого кола винуватців торжества або красномовство – не ваш коник. Вся увага має бути на ваших словах, а не на вас особисто. Тост також має не виснажувати слухачів, а розважати чи зворушувати їх. Тому розказати коротку історію з життя, поділитись теплим спогадом може бути доречно, а переказувати всі спільні пригоди, якими в бони не були – ні.

Токсичні жарти, глузування, сарказм майже ніколи не доречні під час виголошення тосту. Не потрібно ставити господарів свята у незручне становище. Виняток становлять ситуації, коли за столом збирається компанія, для якої це прийнятно. Доброзичливість, щирість та ввічливий гумор – ось складові справді хорошого тосту.

Вдалим кроком буде підготувати тост заздалегідь. Напишіть свою промову на картці, відрепетируйте її кілька разів перед дзеркалом. Допустимо також взяти з собою шпаргалку. Але все ж краще говорити, не підглядаючи у текст.

Щирість під час виголошення тосту важливіша за красномовство. Тому старайтесь говорити короткими та простими фразами, як під час повсякденного спілкування, але вкладаючи у них справжні почуття.

Як слухати тости

Той, за кого п’ють, не повинен вставати під час промови, але слухати потрібно уважно і реагувати на жарти чи звертання.

Адресат тосту після його виголошення не п’є. Але має віддячити за добрі слова та побажання посмішкою чи кивком голови. Якщо тост дуже сподобався, можна також поплескати у долоні.

Читайте також: Як і де не можна їсти: 19 табу застільного етикету різних країн

OBOZREVATEL


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини