Росія закуповує запчастини для літаків в обхід західних санкцій – Reuters
Незважаючи на санкції Заходу, Росія продовжує закуповувати запчастини для своїх літаків. Уральські авіалінії імпортували понад 20 пристроїв американського виробництва після вторгнення РФ в Україну, повідомляє Reuters з посиланням на дані митниці, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Зазначається, що з травня минулого року до кінця червня цього року до російських авіакомпаній надійшло авіазапчастин щонайменше на 1,2 мільярда доларів.
Обладнання варіювалося від основних предметів, необхідних для підтримки льотної придатності літака, таких як пристрої компанії Northrop Grumman, клапани тиску та дисплеї в кабіні, до більш звичайних запчастин, таких як кавоварка, телефонні трубки бортпровідників і сидіння для туалетів.
За даними митних документів, деталі потрапляли до Росії через посередників у таких країнах, як Таджикистан, Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Туреччина, Китай і Киргизстан, жодна з яких не схвалила західні санкції проти Росії.
Сума в 1,2 мільярда доларів занижена і не збігається з реальною вартістю авіазапчастин, імпортованих протягом досліджуваного періоду, оскільки вона включає лише поставки, призначені безпосередньо для російських авіакомпаній або їхніх підрозділів технічного обслуговування, а не частини літаків, доставлені іншим компаніям у РФ.
Голова московського авіаційного аналітичного центру АвіаПорт Олег Пантелєєв заявив, що російські авіакомпанії «вирішили проблему» роботи під західними санкціями.
«Спочатку був шок, ніхто не знав, що робити. Через два-три місяці були знайдені нові канали постачання, а через шість-дев'ять місяців з’явилося досить багато альтернатив, що дозволило знизити ціни та терміни доставки», — сказав він у коментарі Reuters.
Переглянувши список, складений Reuters, компанія Northrop Grumman заявила, нібито не виявила жодних продажів або ремонтних послуг, які компанія надає російським організаціям. Там додали, що компанія має «надійні процеси та процедури, які допомагають забезпечити дотримання всіх чинних законів і правил, пов’язаних з експортом і санкціями».
Уряд США заявив, що його експортний контроль і контроль його союзників серйозно вплинули на російський авіаційний сектор.
Представник Європейського Союзу сказав, що блок тісно співпрацює з країнами, які запровадили подібні торговельні обмеження, щоб гарантувати, що
Згідно з даними, зібраними швейцарським провайдером авіаційної розвідки Ch-aviation, станом на 1 травня 2023 року російські перевізники мали 541 західний літак, який перебував на службі або техобслуговуванні.
За даними Росстату, у червні російські авіакомпанії перевезли 10,1 млн пасажирів проти 8,87 млн у червні 2022 року та 11,1 млн у червні 2021 року.
Згідно з даними Ch-aviation, у російському парку лише близько 150 пасажирських літаків російського виробництва, тому без західних літаків російським авіакомпаніям довелося б суттєво скоротити свої авіакомпанії.
Повідомляється, що до введення торговельних обмежень Уральські авіалінії, Аерофлот, S7 та інші російські перевізники розраховували на технічну підтримку від глобальних компаній, таких як Lufthansa Technik з Німеччини.
Коли ці фірми припинили надавати послуги, російські авіакомпанії звернулися до пулу набагато менших постачальників.
Наприклад, згідно з митними документами, у квітні 2022 року підрозділ технічного обслуговування S7 Engineering почав імпортувати запчастини від компанії в Молдові під назвою Air Rock Solutions.
Іван Мельников, виконавчий директор Air Rock Solutions та ще одного дистриб’ютора авіазапчастин у Молдові Aerostage Services, заперечив продаж продукції в Росію.
Він заявив, нібито більшість його клієнтів були в інших країнах, зокрема в ОАЕ та Киргизстані.
Раніше у розслідуванні видання Верстка повідомлялося, що російські авіакомпанії з початку року ввезли в РФ запчастин для літаків на 110 млн дол.
З початку 2023 року чотири найбільші авіакомпанії Росії - Аерофлот, S7, Победа і Россия — ввезли в країну запчастини для літаків на 47 млн дол, 35 млн дол, 13 млн дол і 15 млн дол відповідно.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки