Пригожин був "одержимий" безпекою своїх авіаперельотів, але перед катастрофою йому заборонили змінювати маршрути та літаки, – ЗМІ
Власник російської приватної військової компанії "Вагнер" Євген Пригожин, про загибель якого в результаті аварії літака повідомили 23 серпня, приділяв велику увагу безпеці своїх перельотів. Він постійно змінював літаки, а пілоти за наказом Пригожина максимально плутали маршрути, а також в останню мить змінювали точку призначення.
Однак незадовго до катастрофи внаслідок вимог і погроз з боку державних служб РФ олігарх змушений був відмовитися від таких заходів перестороги. Про це повідомляє російський Telegram-канал "ВЧК-ОГПУ", інформує UAINFO.org.
З посиланням на неназваного співрозмовника, знайомого зі звичками Пригожина, канал повідомив, що власник ПВК "Вагнер" був буквально "схиблений" на конспірації. Тому під час перельотів по кілька разів змінював літаки та маршрути.
"Як повідомляє джерело, донедавна Пригожин вимагав від пілотів максимально плутати маршрути. Приміром, у точку призначення він летів одним літаком, повертався вже іншим. У процесі перельоту обидва судна розліталися на різні закриті аеропорти. А коли замовляв маршрут, наприклад, до Жуковського, міг узяти і без повідомлення Росавіації полетіти на запасний аеродром у Пулково. А інший борт, навпаки, відправити до Підмосков'я. Так було навіть після заколоту", – пише ВЧК-ОГПУ.
Ще однією незмінною вимогою Пригожина було знищення після кожного польоту списку людей, які перебували на борту.
Читайте також: "Під загрозою життя Путіна": Піонтковський заявив, хто вбив Пригожина і навіщо
Однак незадовго до загибелі від подібних заходів перестороги він змушений був відмовитися за наполяганням російської влади.
"Нещодавно Росавіація та низка інших служб пригрозили великими проблемами МНТ-Аеро і категорично заборонили літакам Пригожина міняти маршрути, а також вимагали летіти, як заплановано спочатку", – зазначено в повідомленні.
Водночас Пригожину заборонили знищувати списки пасажирів.
Російські силовики досі продовжують шукати бортові самописці з літака, що розбився.
"Є підозри, що їх могли знайти та забрати найманці ПВК Вагнер, які заполонили район катастрофи після НП", – зазначає ВЧК-ОГПУ.
Читайте також: Три прізвища. Хто може стояти за ліквідацією Пригожина: думка експертів
Також канал із посиланням на джерело повідомив про вірогідну зустріч Пригожина перед загибеллю з президентом РФ Володимиром Путіним.
"Джерело ВЧК-ОГПУ повідомляє, що Євген Пригожин міг зустрічатися з Володимиром Путіним у Москві за добу до загибелі. За кілька днів до інциденту голова ПВК Вагнер повернувся з Африки. Попередньо відомчим спецбортом. 22 серпня Путін мав зустріч із президентом Мозамбіку в Москві. Служба протоколу зробила заявку на виліт Пригожина цього дня на вечір, але в останній момент було озвучено перенесення наступного дня. За однією з версій, це сталося через зустріч Путіна та Пригожина", – зазначено у повідомленні.
Також джерело ВЧК-ОГПУ повідомило про розширення списку пасажирів борту Пригожина: до нього включили додаткову охорону.
"Відомо, що Євген Пригожин летів до Санкт-Петербурга додому, він давав розпорядження з приводу вертольота, що зустрічатиме, і будинку", – зазначають автори каналу.
Читайте також: На всіх "мітки смертника": Подоляк розповів, що очікує командирів" Вагнера "та інших "неугодних"
На інформацію, оприлюднену ВЧК-ОГПУ, оперативно відреагував прессекретар Путіна Дмитро Пєсков. Він заявив, що останнім часом російський диктатор нібито не зустрічався із головою ПВК "Вагнер". Проте, нагадали у ВЧК-ОГПУ, факт зустрічі Пригожина та командирів ЧВК із Путіним у Кремлі деякий час тому Пєсков також категорично заперечував. А потім про неї розповів сам диктатор.
Нагадаємо, увечері 23 серпня в Бологівському районі Тверської області, за 15 кілометрів від авіабази "Хотилово", впав приватний бізнес-джет, пов'язаний із ПВК "Вагнер". На ньому, як зазначили у "Росавіації", мали летіти власник "Вагнера" Пригожин, а також представники вищого керівництва цієї приватної військової компанії. Усі сім пасажирів борту, а також троє членів екіпажу загинули.
Протягом деякого часу впевненості в тому, що Пригожин справді був у літаку, не було, проте згодом почали з'являтися повідомлення про його загибель. Пізніше у розвідці США підтвердили, що Пригожин загинув.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки