MENU

Це було зовсім не місто: дослідник пояснив, чим було легендарне Ельдорадо

1108 0

Це було зовсім не місто: дослідник пояснив, чим було легендарне Ельдорадо

Легендарне Ельдорадо, скарби якого століттями спокушали європейських завойовників південної Америки, найімовірніше ніколи не існувало як золоте місто. Насправді назва Ельдорадо використовувалася для опису ритуалу за участі людини, що була вкрита золотим пилом.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в науковому журналі Latin American Antiquity. Знайти золоте місто у Андах намагалися багато дослідників і мисливців на золото, але всіх їх в результаті чекала невдача, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Археолог та куратор всесвітньо відомого Музею золота (Museo del Oro) Хуан Пабло Кінтеро-Гузман пояснив, що міф про Ельдорадо бере свій початок від іспанського хроніста 17-го століття Хуана Родрігеса Фрейле. Він описував церемонію коронації, що проводилася народом муїска на озері Гуатавіта, яке знаходиться на території сучасної Колумбії.

Читайте також: Майя знищили самі себе? Вчені вказали на фатальну жагу жителів знаменитої цивілізації

У цій церемонії спадкоємець вождя мав провести шість років посту в печері, після чого його обсипали золотим порошком і на плоту, навантаженому золотом, привозили на середину озера.

"Золотий індіанець зробив свою пропозицію, кинувши все золото, яке у нього було, до озера", – писав Фрейл.

Археолог пояснює, що саме від цієї церемонії й пішла знаменита назва Ельдорадо, яка призвела до містифікації та подальших пошуків неіснуючого золотого міста.

Кінтеро-Гузман розповідає, що першим, хто використав назву Ельдорадо, спровокувавши золоту лихоманку, був іспанський конкістадор Себастьян де Белалькасар, який таким чином позначив територію навколо озера Гуатавіта.

При цьому версія із ритуалом, на відміну від історії із містом з золота, має реальні докази.

Так, у 1912 році британський інженер Гартлі Ноулз підняв з дна озера численні золоті предмети та інші коштовності. В 1969 році у печері поряд з озером також було знайдено золоту модель плоту. Її досі вважають найвагомішим доказом існування стародавнього ритуалу.

Читайте також: В африканській пустелі знайшли корабель із золотом. ВІДЕО

Як пише IFLScience, Кінтеро-Гузман та його колеги також досліджували територію навколо озера Гуатавіта на предмет артефактів, які б свідчили про те, що там регулярно проводилися масштабні церемоніальні заходи. Однак, їм вдалося знайти лише 157 керамічних фрагментів.

"Той факт, що ці посудини, схоже, містили стародавній алкогольний напій чіча, вказує на те, що вони дійсно використовувалися під час церемоніальних заходів, проте їхня нечисленність свідчить про те, що ритуальні заходи не були масштабними", – зазначив у дослідженні Кінтеро-Гузман.

Він припускає, що ритуал, ймовірно, не повторювався століттями, а виконувався лише певний час, чи навіть лише одного разу. Можливо, такий щедрий ритуал використовувався в часи нестабільності та мав на меті показати наскільки сильною є влада вождя чи здобути прихильність богів, але згодом був відкинутий.

"Коли прибули іспанці, вони зустріли групи, які чули про церемонію, що виконувалася їхніми предками, і саме це вони описали конкістадорам", – підсумував вчений.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини