MENU

Глава Євроради назвав можливі терміни прийому до ЄС нових членів

223 0

ЄС має бути готовим прийняти нових членів до 2030 року. Голова Євроради Шарль Мішель започаткує дебати про розширення, які домінуватимуть у дискусіях на високому рівні всередині блоку до кінця року.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Financial Times, інформує UAINFO.org.

Як зазначає видання, війна Росії проти України відродила політику розширення ЄС, яка раніше знаходилася в комі. Брюссель зробив Україну, Молдову та Албанію країнами-кандидатами та спровокував серйозні внутрішні дебати про те, як блок зможе прийняти до восьми нових членів.

"Якщо ми хочемо, щоб нам довіряли, ми повинні говорити про терміни, - йдеться у підготовленій промові Мішеля. - Поки ми готуємо наступний стратегічний порядок денний ЄС, ми повинні поставити перед собою чітку мету. Ми з обох боків маємо бути готовими до розширення до 2030 року".

За його словами, тепер необхідно розглядати розширення як одне із наших головних завдань. "І для ЄС, і для його майбутніх держав-членів", - розповість Мішель на стратегічному форумі у Словенії перед аудиторією, до якої увійдуть лідери країн-кандидатів Молдови, Албанії, Північної Македонії, Чорногорії, Сербії та Боснії та Герцеговини.

Читайте також: Найкращі переговори про мир з Москвою – це вступ України до НАТО, – історик

Роль Мішеля як президента Євроради полягає в тому, щоб заохочувати та вмовляти 27 держав-членів прийти до консенсусу, і його смілива заява припускає, що він почув достатньо на нещодавніх самітах лідерів, щоб повірити, що це можливо. Лідери ЄС проведуть свою першу спеціальну дискусію на цю тему в Гранаді (Іспанія) на початку жовтня.

Вступ України до ЄС

Україна наполягає на тому, щоб ЄС погодився розпочати офіційний процес вступу до кінця року. А питання про те, як забезпечити фінансову підтримку всім кандидатам (і Україні зокрема), знаходиться в центрі паралельних дебатів, що продовжуються, про поповнення бюджету ЄС. Багато держав-членів в приватному порядку порушують питання, як ЄС може адаптуватися до України, найбіднішої країни-кандидата за всю історію. Але політична воля зараз грає на руку Києву. "Це амбітно, але необхідно. Це показує, що ми налаштовані серйозно. Вікно можливостей відкрите. Нам потрібно діяти відповідно до цього", - скаже сьогодні Мішель.

Читайте також: Вступ в НАТО "частинами" чи території в обмін на членство: що стоїть за такими пропозиціями

Нагадаємо, одним із прямих наслідків російського вторгнення стало рекордне зростання євроатлантичних настроїв українців, де фіксуються рекордні показники за всю історію країни. У лютому 2023 року 87% підтримують вступ України до Європейського Союзу, 86% - до НАТО.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

РБК-Україна


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини