Президент Сербії Вучич образився на ЄС через потужну допомогу Україні
Сербія подала заявку на членство в Євросоюзі у 2010 році, однак переговори стартували тільки у 2014-му.
Президент Сербії Александар Вучич натякнув, що образився на Євросоюз через допомогу Україні. В інтерв’ю Financial Times він поскаржився, що рівень допомоги Україні з боку ЄС, надання їй статусу кандидата протягом року після подання заявки й потенційний початок переговорів про членство показує підтримку, яку "Сербія ніколи не отримувала", інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
При цьому, за словами політика, Сербія зараз у набагато кращому стані, ніж Румунія і Болгарія у 2007 році, коли вони вступили до ЄС. Вучич скептично прокоментував плани Союзу щодо розширення до 2030 року.
Читайте також: Захід готує "великі подарунки" для України стосовно ЄС наприкінці 2023 року – Вучич
"Хто знає, що станеться через сім років? Поглинальна здатність ЄС не більша, ніж була. У вас є 10 чистих платників і 17 країн, які беруть їхні гроші. Жодна з них не хотіла б мати більше членів, на яких витрачає гроші", - пояснив Вучич.
Як відомо, Сербія подала заявку на членство в Євросоюзі у 2010 році, однак переговори стартували тільки у 2014. На заваді стало небажання Сербії нормалізувати відносини з Косово.
Водночас Сербія залишається єдиною країною на Західних Балканах, яка не підтримала санкції проти Росії. Через це у Брюсселі неодноразово критикували Белград.
Читайте також: "У нас найвища готовність серед інших кандидатів": Україна вступить до ЄС протягом двох років, а до НАТО ще раніше, – Стефанішина
Як відомо, Сербія традиційно розглядалась як союзник РФ, але останнім часом Вучич почав допускати можливість запровадити санкції проти країни-агресорки.
У червні він заявив, що Сербія не проти, аби її зброя потрапляла до України, а в липні її уряд оголосив про передачу гуманітарної допомоги у зв'язку з підривом росіянами Каховської ГЕС.
Вже наприкінці серпня Вучич зустрівся з Володимиром Зеленським. Український лідер назвав розмову досить "відкритою, чесною та продуктивною".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки